Facebook Google+ Twitter

Czeska prasa: Niech Polska rozmawia z elitami, nie z Putinem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-29 21:40

Czeski dziennik "Mlada Fronta Dnes" w komentarzu do obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej pisze, że Polacy nie powinni zważać na słowa Władimira Putina, a raczej nawiązać autentyczny dialog z rosyjskimi elitami.

Zdaniem gazety, podczas, gdy większość Polaków domaga się, aby rosyjski premier usprawiedliwił się za radziecką inwazję na Polskę w 1939 roku, on mówi swoim rozmówcom to, co aktualnie uważa za stosowne.

Czeski dziennik podkreśla, że przed wizytą Władimira Putina w Polsce rosyjskie media rozpętały brudną kampanię propagandową. "Polacy usłyszeli, że w 1939 roku byli sojusznikami Hitlera, a władze Rzeczpospolitej współpracowały z hitlerowskimi Niemcami i razem z nazistami planowały agresję na ZSRR torpedując wysiłki zmierzające do zbudowania systemu bezpieczeństwa zbiorowego w Europie (....) Te nienawistne ataki państwowej propagandy wywołują wściekłość i
oburzenie w Warszawie, a w Rosji pogardę wobec Polaków.

Nie zapominajmy, że w podobnym tonie wypowiadano się wobec niepokornych Litwinów, Ukraińców czy Gruzinów" - przypomina czeski dziennik.

"Mlada Franta Dnes" uważa, że Polska powinna przeciwstawić się rosyjskiej kampanii propagandowej, ale taktyka powinna polegać nie tyle na dialogu polityków, ile na porozumieniu elit intelektualnych obu krajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.