Facebook Google+ Twitter

Czeska prezydencja w UE będzie się starała rozwiązać kryzys gazowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-07 16:25

Premier Czech Mirek Topolanek zapewnił, że czeska prezydencja w Unii Europejskiej będzie się starała rozwiązać kryzys związany z rosyjsko-ukraińskim konfliktem gazowym.

Szef czeskiego rządu rozmawiał w Pradze z z delegacją Komisji Europejskiej, w tym z jej przewodniczącym - Jose Manuelem Barroso.

Premier Topolanek powiedział, że jutro w Brukseli odbędzie się spotkanie na szczeblu ministerialnym z udziałem przedstawicieli Gazpromu i Naftohazu. "Będziemy się tam starali znaleźć techniczne rozwiązanie calego problemu, aby można było następnie stworzyć międzynarodowy zespół nadzorujący realizację porozumienia dotyczącego tranzytu gazu" - dodał szef czeskiego rządu. Podkreślił, że być może porozumienie uda się osiagnąć już jutro.

Jose Manuel Barroso powiedział z kolei, że Unia Europejska - zwłaszcza w dobie kryzysu ekonomicznego - potrzebuje czeskiego zaangażowania w odnowę europejskiej gospodarki. Szef Komisji Europejskiej wyraził przekonanie, że jednym z największych priorytetów będzie dla Unii rozwiązanie kwestii energetycznych.

Barroso przypomniał, że mottem czeskiej prezydencji w Unii jest "Europa bez barier". Dodał, że każdy mieszkaniec Wspólnoty pownien mieć takie same prawa. Przewodniczacy Komisji Europejskiej podziekował premierowi Topolankowi za jego zaangażowanie w sprawy Unii. Wyraził również przekonianie, że Czechy są doskonale przygotowane do przewodniczenia pracom Wspóloty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.