Facebook Google+ Twitter

Czeska sekta zbiera pieniądze dla ufoludków

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-23 09:48

Nieznana sekta z Czech łowi wyznawców w Polsce. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak w czeskim filmie. Kosmici, mosty budowane między niebem a ziemią, latające spodki, a do tego Pan Jezus - czyli nikt nic nie wie.

Ale gdy nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Tak też jest w tym wypadku. Nieznani misjonarze zachęcają do wpłaty pieniędzy na ich konto.

Batalię o dusze sekciarze rozpoczęli od Raciborza na Dolnym Śląsku. Do skrzynek na listy trafiły ulotki z wizerunkiem Chrystusa stojącego w towarzystwie "niebieskich przyjaciół" przypominających ufoludki z bajek dla dzieci. Kartki mają pomóc w komunikacji i "połączeniu się z przyjaciółmi z kosmosu i naszym Stworzycielem".

Sprawą zainteresowało się Śląskie Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych w Katowicach, Dominikańskie Ośrodki Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach oraz policja. - Może ulotki i strony internetowe, do których one kierują, są infantylne. Jednak dla niektórych ludzi podatnych na takie rzeczy to bardzo groźne adresy - mówi Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centrum Informacji o Sektach z siedzibą w Katowicach.

Cały artykuł przeczytasz na Polskatimes.pl.

Czytaj też o wizytach komitów w Polsce
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

O zstępowaniu Jezusa z nieba pisze w podręczniku dla duchownych katolickich:
Kardynał Alphonsus Liguori, założyciel Redemptorystów:

"Dostojeństwo kapłana bierze się także stąd, że posiada on moc nad prawdziwym i mistycznym ciałem Jezusa Chrystusa. W sprawie mocy, jaką kapłani sprawują nad prawdziwym ciałem Jezusa Chrystusa, naucza się, że gdy wygłoszą słowa konsekracji, Wcielone Słowo jest zobowiązane posłusznie przyjść do ich rąk w postaci sakramentu...
Sam Bóg posłuszny wypowiedzianym przez kapłanów słowom - HOC EST CORPUS MEUM ("To jest ciało moje") - zstępuje na ołtarz, przychodzi gdzie Go zawołają, ilekroć Go zawołają, oddając się w ich ręce, choćby byli jego nieprzyjaciółmi. Gdy już przyjdzie, pozostaje całkowicie w ich gestii; przesuwają Go z miejsca na miejsce, jak im się podoba, mogą też, jeśli sobie życzą, zamknąć Go w tabernakulum, zostawić na ołtarzu lub usunąć na zewnątrz kościoła, mogą też, jeśli tak postanowią, spożyć Jego ciało lub podać innym jako pokarm..."

Więcej w artykule: OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ
http://www.webmedia.pl/siz/02-1/ofiara.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zstępuje z nieba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wg 'zdrowej' doktryny katolickiej Pan Jezus przychodzi do nas z nieba, aby ukryć
się w hostii.

Kościół Katolicki naucza, że na słowa ustanowienia – ‘To jest ciało moje’- Pan
Jezus zstępuje z nieba i kryje się w hostii. Obrzęd ten może być dokonany tylko
przez katolickiego księdza, którego morale nie ma znaczenia...

W każdej hostii znajduje się literalnie cały Pan Jezus, który może być następnie schowany w tabernakulum albo podany do zjedzenia wiernym.

Węcej na temat tej 'zdrowej' nauki blogu:
husyta.wordpress.com/2009/03/13/benedykt-xvi-wezwal-do-adoracji-jezusa -ukrytego-w-hostii/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahaha ale jaja:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.