Facebook Google+ Twitter

Czeski alkohol na śląskim bazarze. W próbkach wykryto metanol

Jest postęp w dochodzeniu do źródła produkcji trującego alkoholu z Czech. W części próbek pobranych z czeskiego alkoholu w naszym kraju, znaleziono metanol. Badania trwają. GIS apeluje o ostrożność w piciu wódki z nieznanego źródła.

Policja śląska zatrzymała na targowisku w Tarnowskich Górach kobietę, handlującą nielegalnym alkoholem z Czech. Specjaliści z sanepidu sprawdzą, czy oferowane przez nią trunki zawierały trujący metanol. Tymczasem czeska policja poinformowała, że jest na tropie przestępczej siatki, która wprowadzała zatruty alkohol na rynek.

Według przedstawiciela z katowickiej policji, na targowisku w Tarnowskich Górach, zatrzymano obywatelkę Słowacji, handlującą czeskim alkoholem bez akcyzy. Policjanci znaleźli u niej 71 butelek bez znaków akcyzy, w tym cztery z etykietami groźnego i zabronionego alkoholu w Czechach – podaje serwis tvn24.

Policjanci apelują, aby osoby, które kupiły alkohol u kobiety na bazarze w Tarnowskich Górach, powstrzymały się z jego spożyciem i koniecznie pozbyły się go, np. wylewając zawartość butelek do zlewu. Radzą także wszystkim, którzy przypadkowo nabyli alkohol z nieznanego źródła, aby go nie piły.

Czesi zaś wydają się być blisko od ustalenia, kto wypuścił na rynek trujący alkohol, który zabił u nich 23 osoby. Kierownik czeskiej grupy śledczej powiedział agencji prasowej CTK, że jego zespół ma szkic podstawowej struktury siatki sprzedawców i osób zajmujących się dodawaniem do alkoholu, "trującej substancji". Ma też trop do kierownictwa siatki rozprowadzającej alkohol metylowy.

Zdaniem kierownik czeskich śledczych, ślady prowadzą głównie do kraju zlińskiego w południowych Morawach oraz do kraju morawsko-śląskiego w północnych Morawach. Jego pracownicy zrobili "duży postęp" w śledztwie. Wykryli magazyn w Opawie na północy Moraw, gdzie znaleźli 5 beczek o pojemności tysiąca litrów każda, z podejrzanym surowcem, który mógł być używany do produkcji trującego alkoholu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://www.tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art3249,sprzedawala-trefny-alkohol.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.