Facebook Google+ Twitter

Czeski rząd prostuje wypowiedź swojego rzecznika na temat walk w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-04 19:01

Zdaniem szefa czeskiej dyplomacji wypowiedź rzecznika praskiego rządu do spraw przewodnictwa w Unii Europejskiej, na temat izraelskiej ofensywy lądowej w Strefie Gazy była pomyłką.

Jiri Potuznik powiedział wczoraj, że izraelskie działania mają charakter bardziej defensywny niż ofensywny. "To był jego osobisty, choć niestety poważny, błąd" - podkreślił Karel Schwarzenberg.

Schwarzenberg podkreślił, że zdaniem Czech każde państwo ma prawo do obrony, ale nie może ona mieć charakteru akcji zbrojnej, w której giną cywile. Szef MSZ zaapelował do obu stron konfliktu o zawieszenie broni i dostarczenie pomocy humanitarnej.

Schwarzenberg podkreślił, że za oficjalne stanowisko Czech - przewodniczących Unii Europejskiej należy traktować wyłącznie oświadczenia MSZ. "Republika Czeska nie ma powodu do przeprosin, to był błąd człowieka, który może przytrafić się każdemu" - powiedział czeski minister spraw zagranicznych.

Karel Schwarzenberg przewodniczy unijnej delegacji, która rozpoczęła misję pokojową na Bliskim Wchodzie. Jej pierwszym punktem jest wizyta w Kairze. Potem uda się do Jerozolimy, Ramallah i Ammanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.