Facebook Google+ Twitter

Czeski weekend na Śląsku

W dniach 19-20 września w Teatrze Śląskim odbędzie się weekend czeski. Z tej okazji wystąpią aktorzy Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru z Czeskiego Cieszyna oraz zespół Teatru Arena z Ostrawy.

Teatr Śląski im.Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Teatr_Slaski_Katowice.jpg&filetimestamp=20060516130031 / Fot. PetrusSilesiusKultura Czech od dawna budzi w Polsce spore zainteresowanie. Czeski język wydaje nam się bardzo zabawny, tak samo jak polski dla naszych sąsiadów jest powodem do śmiechu. Czeskie filmy są na bardzo wysokim poziomie. Podobnie jest z teatrem. Aby się o tym przekonać warto udać się do Teatru Śląskiego w najbliższy weekend.

- Podczas weekendu czeskiego zobaczymy dwa bardzo dobre spektakle: "Viva Verdi" oraz "Sen nocy letniej" w nowej aranżacji. Przed spektaklami będzie można skorzystać z poczęstunku
w postaci piwa ufundowanego przez firmę Pilsner Urquell. Zachęcam wszystkich do przybycia, zapewniamy ciekawe wrażenia - mówi Ewa Sadkowska z Teatru Śląskiego.

Weekend czeski to okazja do zapoznania się ze sztuką teatralną naszych sąsiadów. Wbrew pozorom spektakle odbędą się w języku polskim.

W sobotę 19 września - Paul Barz - „Viva Verdi” - Těšinske Divadlo
Giuseppe Verdi w wieku siedemdziesięciu lat rozpoczął współpracę z Arrigo Boito, młodszym o trzydzieści lat librecistą, nie wiedział jeszcze wtedy, że to partnerstwo będzie jednym z najszczęśliwszych przypadków w historii opery.

Gościnnie Těšinske Divadlo z Czeskiego Cieszyna (Scena Polska)
19 września br., godz. 19 - Duża Scena

20 września - William Shakespeare - „Sen nocy letniej” - Teatr Aréna z Ostrawy
„Sen nocy letniej” (ang. "A Midsummer Night's Dream") - komedia Wiliama Szekspira powstała około 1595 roku. Jest to jedna z najczęściej granych sztuk tego autora. Mamy okazję w bardziej nowoczesnej formie zapoznać się ze światem wyobraźni i mitologii. „Sen nocy letniej” powstawał w tym samym okresie, co „Romeo i Julia” i utwór ten jest komicznym odzwierciedleniem tamtej tragicznej sztuki.

20 września br., godz. 19 - Duża Scena

Miejsce: Teatr Śląski, Rynek 2, Katowice, www.TeatrSlaski.art.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.