Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20311 miejsce

Czeski winny Mikulov

Dzisiaj 3 maja odbywa się wyjątkowa impreza winiarska malowniczym miasteczku Mikulov,które znajduje się na południu Moraw Republice Czeskiej. blisko granicy z Austrią.Jarmark otwiera sezon turystyczny w tym zabytkowym winiarskim miasteczku.

Zamek w Mikulovie. / Fot. Fot. Herbert Ortner Vienna Austria Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism jest to organizacja dotowana z budżetu państwa. Założono 1993 roku i jej podstawowym celem to promocja regionów i atrakcji turystycznych Republiki Czeskiej szczególnie za granicą. Organizacja podlega Ministerstwu Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej.

Z dniem 1 sierpnia 2003 roku jej oficjalna nazwa brzmi Czeska Centrala Ruchu Turystycznego. Agencja CzechTourism w 2013 świętowała dwudzieste urodziny. W wyniku swojej działalności Republikę Czeską doprowadziła, że odwiedziło przez ten okres odwiedziło ponad 100 milionów turystów zagranicznych.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism posiada swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Najnowszym komunikatem przekazała informacje w mieście Mikulow znajdującego się w Kraju południowomorawskim.

Malownicze miasto Mikulow znajduje się kilka kilometrów od granicy z Dolną Austrią. Centrum miasta w 1952 roku zostało uznane za obszar zabytkowy. Znajduje się na obrzeżach górzystych terenów oraz dużych jezior. Położone jest na wysokości od 200 do 250 m n.p.m. Właśnie tam zaczyna się obszar Chronionego Krajobrazu Palava, a także Krasu Morawskiego.

Miejscowość Mikulov znane jest co najmniej od XII w. jako osada targowa przy szlaku z Moraw do Wiednia w 1410 roku uzyskał prawa miejskie. Od XIII do XVI w. stanowiło własność rodu Lichtensteinów, następnie do 1945 r. było we władaniu Ditrichsteinów.

Na terenie mikulowskim zamku w 1805 r przebywał Napoleon Bonaparte, który wybrał rezydencję na miejsce rozmów pokojowych po bitwie pod Austerlitz między Francją i Austrią. Niestety sam traktat pokojowy podpisano w Preszburgu. W 61 lat później tj. 1866 roku, w zamku podpisany został rozejm między Prusami i Austrią po bitwie pod Sadową.

Z atrakcji turystycznych w mieście znajdują się cenne zabytki:

- Zamek, który był pierwotnie romańską warownią z XI - XII w., a w obecnej postaci został wzniesiony po pożarze w 1719 r., barokowy, następnie odnowiony po poważnych zniszczeniach z 1945 r. Obecnie zamek jest siedzibą muzeum regionalnego.

- Kościół św. Wacława, który pochodzi z XVI - XVII w.
- Kościół św. Jana Chrzciciela jest wybudowany w stylu barokowym z okresu XVII - XVIII w. Znajdują się tam obrazy wybitnego malarza wiedeńskiego - Franza Antona Maulbertscha.

- Na rynku zwraca uwagę piękna kamienica Pod Rycerzami zdobiona renesansowymi dekoracjami sgraffitowymi oraz barokowa kolumna Świętej Trójcy z 1724 r. wg. projektu I. Langerlachlera.
- Na południe od centrum miasta znajduje się Święty Pagórek - Svatý Kopeček gdzie mieści zespół czterech XVII - XVIII - wiecznych kaplic.

- Mikulov to ośrodek turystyczny przy granicy z Austrią jak też ważnym centrum winiarstwa, lokalne wino nowi nazwę Svatý Urban.
- Niedaleko miasta znajduje rezerwat biosfery Kras Morawski oraz wpisane na listę UNESCO obiekty dawnych dóbr książąt Liechtensteinów obejmujące m.in. zamki w Lednicach i Valticach.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.