Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24311 miejsce

Czeskie Boże Narodzenie

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism posiada swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Najnowszym komunikatem przekazała informacje o atrakcyjnych i ciekawych jarmarkach świątecznych w Republice Czeskiej.

Obchody Świat Bożego Narodzenia w Republice Czeskie są podobne jak w Polsce. Ale to inna specyfika i kultura. Praska choinka. / Fot. Ze zbiorów CzechTourismu Przedstawiam propozycje i historie tej atmosfery jaką przesłała Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism.

.... Niezwykła atmosfera tradycyjnych czeskch świąt oczaruje każdego turystę. Jednym ze świątecznych symboli jest „Czeska msza bożonarodzeniowa“ skomponowana przez Jakuba Jana Rybę. Utwór został po raz pierwszy wykonany w 1796 roku w wigilię w kościele w Starym Rožmitálu, rodzinnym mieście autora.

Największa choinka tradycyjnie stanie na Rynku Starego Miasta w Pradze już 30 listopada. Rozpoczną się także jarmarki świąteczne, podczas których usłyszymy czeskie kolędy, spróbujemy gorącego miodu pitnego i grzanego wina, będziemy podziwiać ozdoby ze słomy i szkła i wiele innych wyrobów zręcznych rzemieślników. Praski Rynek / Fot. Ze zbiorów CzechTourismu Jednym z wyjątkowych wydarzeń kulturalnych będzie koncert bożonarodzeniowy śpiewaczki operowej Evy Urbanovej, który odbędzie się 21 grudnia na Žofínie.

Przez cały grudzień na turystów w Czechach czekają stawach dorastają słynne czeskie karpie, które wędrują później na świąteczne stoły w Czechach, jak również do wielu krajów świata. Stolicą południowo czeskiego karpia jest Třeboň. Czeski Krumlov. / Fot. Ze zbiorów CzechTourismu W pobliżu rynku znajdziemy typową restauracją rybną o nazwie Šupina, gdzie spróbujemy najrozmaitszych dań z karpia. Podróżując po regionie południowych Czech warto odwiedzić także bajkowy Czeski Krumlov.

Podczas adwentu odbywa się tu wiele imprez kulturalnych. Na dzieci czeka przepięknie oświetlona choinka, Mikołaj i żywa szopka. W adwentowe weekendy miasto zaprasza na staroczeski jarmark, na którym można spróbować punczu i świątecznych słodyczy. Atrakcyjny program czeka na dorosłych i dzieci w Wigilię na dziedzińcu zamkowym. Niezapomnianym przeżyciem będzie także powitanie Nowego Roku w Czeskim Krumlovie....

... Liczne wystawy, koncerty, festiwale muzyczne i atrakcje dla dzieci. Warto więc odwiedzić w tym czasie różne regiony Czech. Tradycyjne jarmarki, z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych szykują zamki i pałace w Czechach, na przykład pałac Sychrov w Czeskim Raju 30.11-01.12, zamek Křivoklát 7-8.12 i 14-15.12, Karlštejn 1.12 i 22.12, Loket 7-8.12 i wiele innych.

Jeśli wybierzemy się na wycieczkę do regionu południowych Czech, spróbujmy koniecznie tradycyjnej potrawy wigilijnej – karpia z sałatką ziemniaczaną. To właśnie w tutejszych stawach dorastają słynne czeskie karpie, które wędrują później na świąteczne stoły w Czechach, jak również do wielu krajów świata. Stolicą południowo czeskiego karpia jest Třeboň.

W pobliżu rynku znajdziemy typową restauracją rybną o nazwie Šupina, gdzie spróbujemy najrozmaitszych dań z karpia. Podróżując po regionie południowych Czech warto odwiedzić także bajkowy Czeski Krumlov. Podczas adwentu odbywa się tu wiele imprez kulturalnych.

Na dzieci czeka przepięknie oświetlona choinka, Mikołaj i żywa szopka. W adwentowe weekendy miasto zaprasza na staroczeski jarmark, na którym można spróbować punczu i świątecznych słodyczy. Atrakcyjny program czeka na dorosłych i dzieci w Wigilię na dziedzińcu zamkowym. Niezapomnianym przeżyciem będzie także powitanie Nowego Roku w Czeskim Krumlovie... .

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.