Facebook Google+ Twitter

Czeskie Targi Flora Olomouc

Co prawda w miesiącu kwietniu na terenie Polski jest dużo imprez targowych. Ale warto zaglądnąć na Targi Flora do naszych południowych sąsiadów w miejscowości Olomouc w Republice Czeskiej.

Plakat Targów Flora Olomouc 2013 / Fot. scan plakatuFirma Výstaviště Flora Olomouc, a.s. przy ul. Wolkerova 17 zaprasza w dniach 25 – 28 kwietnia od godziny 9.00 do 18.00 na wielkie targi ogrodniczy i wystawę kwiatów miedzy innymi bezpośrednio z Holandii jak też polski i hodowców z Republiki Czeskiej.

Miasto Olomouc jest najważniejszym w Republice Czeskiej ośrodków administracyjnych, przemysłowych, handlowo-usługowych, akademickich. Opierając się na
danych z 2009 r. powierzchnia miasta wynosi 103,36 km², natomiast liczba jego ludności – 102 255 osób.

W tej miejscowości w 1906 roku dr Edward Zirm dokonał pierwszego przeszczepu rogówki oka. Natomiast to właśnie tam urodził 25 maja 1904 roku Stanisław Rogaliki polski inżynier oraz konstruktor lotniczy. W 1926 roku ze Stanisławem Wigurą jak też Jerzym Drzewieckim założyli spółkę konstruktorską, która od pierwszych liter nazwisk założycieli przyjęła nazwę RWD.

Republika Czeska jak Polską jest członkiem Unii Europejskiej. Do miasta Olomouc jest bardzo łatwy dojazd z naszego kraju kolejową jak też licznymi przejściami drogowymi. Podaje kontakt internetowy do Firmy Centrum Wystawiennicze Olomouc
strona www.flora-ol.cz , e - mail info@flora-ol.cz .

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.