Facebook Google+ Twitter

Czesław Kiszczak usłyszał zarzuty ws. Przemyka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-17 16:09

Prokurator IPN przedstawił zarzuty byłemu szefowi MSW Czesławowi K. Dotyczą one utrudniania śledztwa w sprawie śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka w 1983 roku.

Warszawski oddział Instytutu Pamięci Narodowej prowadzi postępowanie dotyczące matactw wokół śledztwa, ktore miało tę sprawę wyjasnić. Według prokuratora, Czesław K. robił wszystko, by ówcześni funkcjonariusze MO uniknęli odpowiedzialności za śmierć Przemyka.

Dziś prokurator IPN przesłuchał i postawił zarzuty byłemu szefowi MSW, jednemu z najważniejszych funkcjonariuszy państwa kumunistycznego - poinformował IAR rzecznik Instytutu Andrzej Arseniuk.

Czesławowi K. zarzucono, że w okresie od czerwca 1983 do maja 1984 roku przekroczył uprawnienia służbowe i nie dopełnił obowiązków oraz utrudniał postępowanie, prowadzone przez prokuraturę w sprawie śmierci Przemyka.

Ponadto były szef MSW inicjował czynności, wydawał polecenia oraz akceptował realizowane czynności w celu spowodowania uniknięcia przez funkcjonariuszy MO odpowiedzialności karnej za popełnienie tego przestępstwa.

Podejrzany Czesław K. nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. W śledztwie przedstawiono już zarzuty dotyczące matczenia w sprawie 20 byłym funkcjonariuszom SB.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.