Facebook Google+ Twitter

Czesław Lang o kolarstwie i Nutella Mini Tour de Pologne

Wyścig Dookoła Polski jest fantastyczną imprezą, która daje możliwość pokazania się już najmłodszym "kolarzom". O tej ciekawej inicjatywie rozmawiałem z organizatorem Tour de Pologne - Czesławem Langiem.Gdzie było najwięcej chętnych do Mini Tour'u?
- W Rzeszowie. Ponad 300 chętnych.

W zeszłym roku w zabawie wzięło udział około 1500 dzieci. A jak to wygląda obecnie (zgłoszenia do 19.06- przyp. Red.)?
- Znowu bardzo dużo chętnych jest w Rzeszowie. Obecnie już ponad 200 osób, dużo również zapisanych jest w Krakowie.

Mógłby Pan przekazać jakieś wskazówki dla młodych adeptów kolarstwa.
- Ja uważam, że dla wszystkich młodych ludzi bardzo ważne jest, aby umieć postawić sobie cel i do niego dążyć. Ja jak zaczynałem jeździć to powoli stawiałem sobie coraz wyższe cele i konsekwentnie do nich dochodziłem. Najpierw chciałem być najlepszy w klubie, potem chciałem być mistrzem województwa, kraju i pojechać na igrzyska. Udawało mi się. Jak skończyłem z jazdą, to postawiłem sobie za cel, aby nasza polska impreza była traktowana jak największe imprezy na świecie, Tour de France, czy Giro d'Italia. Ciężką pracą udało się to zrealizować. Aby osiągnąć sukces, trzeba umieć sobie postawić cel. Musimy wszyscy o tym pamiętać.

Czy w tych największych wyścigach, w Giro, Tour de France i Vuelcie też są takie mini-turnieje?
- Tam nie ma. Tam organizowane są inne imprezy. Tam się bardziej koncentrują dla wyścigu dla zawodowców, a my jednak chcemy rozwijać kolarstwo, podobnie zresztą jak przy LangTeam MTB. Na świecie organizuje się tylko śuchary Świata dla zawodowców, a my tu zapraszamy wszystkich do udziału.

Młodych talentów nie brakuje?
- Ja uważam, że jest wielu młodych, zdolnych zawodników. Wystarczy spojrzeć na szosę. Najlepszym przykładem jest Michał Kwiatkowski - mistrz Europy juniorów. Jest wielu ciekawych zawodników. Rozmawiałem z Piotrem Wadeckim, który będzie przygotowywał reprezentację na Tour de Pologne i mówił, że jest w czym wybierać. Reprezentacja Polski wystąpi z jedną z "dzikich kart" obok tych największych ekip z ProTour'u.

Czesław Lang - srebrny medalista IO w Moskwie, zwycięzca Tour de Pologne w 1980 roku, pierwszy polski kolarz, który podpisał kontrakt zawodowy. Obecnie organizator Wyścigu Dookoła Polski oraz wielu innych kolarskich imprez w kraju.

Wywiad przeprowadzony 7 czerwca 2009 roku.
Więcej o Nutella Mini Tour de Pologne - na oficjalnej stronie Wyścigu Dookoła Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.