Facebook Google+ Twitter

Czesław Lang zaprasza do Białowieży

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-28 17:55

Skandia Maraton Lang Team tym razem w sobotę! 2 maja zapraszamy do Białowieży, która debiutuje w roli gospodarza imprez organizowanych przez Lang Team. Jak zwykle gwarantujemy wiele emocji, zabawę, nagrody i dobrą pogodę. Zapraszamy wszystkich, całe rodziny, każdy będzie miał gdzie się pościągać.

Podczas poprzedniej edycji w Chodzieży padł rekord – 870 startujących, w Puszczy Białowieskiej musi nas być więcej! Na trasie wielka sensacja – Miejsce Mocy. Na 13,9 km wszystkich tras znajduje się tu drewniana tablica informacyjna oraz rozrzucone spore kamienie. O ile tablica bez wątpienia odnosi się do naszych czasów, o tyle kamienie mają być częścią miejsca kultu prasłowian, w którym poszczególne plemiona pielęgnowały swoje rytuały. Ponoć wybrali oni na te cele właśnie owo miejsce ze względu na pewne magiczne właściwości. A moc się wszystkich rowerzystom przyda. Czesław Lang, który przejechał tę trasę twierdzi, że „włosy stają dęba”...

Puszczy Białowieskiej, po której prowadzi trasa reklamować w Polsce nie trzeba. Warto jednak wiedzieć, że Puszcza kandyduje do miana jedego z siedmiu cudów świata. Wasz głos jest też potrzebny, wystarczy wejść na stronę http://bialowiezaforest.eu/ i zagłosować.

Na mecie czekają fantastyczne nagrody, trwa także wyścig po Mazdę. Skandia Maraton Lang Team ma też markę mistrzowską, w Chodzieży odbyły się mistrzostwa samorządowców, a Białowieży o medale w maratonie MTB walczyć będą leśnicy.

Do Białowieży serdecznie zapraszają prezes zarządu Skandii Paweł Ziemba, dyrektor cyklu Czesław Lang oraz burmistrz wójt gminy Albert Waldemar Litwinowicz.

Wszelkie szczegóły poniżej, a także na stronie http://www.skandiamaraton.pl/bialowieza.asp

Trasa

Trasa, którą konsultował znakomity przed laty kolarz Jerzy Kuczko, prowadzić będzie przez trzy Nadleśnictwa – Białowieża, Browsk i Hajnówka. Start to wyścigów na czterech trasach odbędzie się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego. Do podziwiania, wiadomo lasy, lasy..., a może i żubry. Dzisiejsza Puszcza Białowieska, to kompleks leśny o obszarze 150 tys. ha położony po obu stronach granicy Polski i Białorusi. Gmina Białowieża położona jest w całości na obszarze Puszczy Białowieskiej, która stanowi rozległy kompleks leśny położony po obu stronach granicy Polski i Białorusi. Obszar puszczy obejmuje oprócz Parku Narodowego, trzy Nadleśnictwa: Białowieża, Browsk i Hajnówka. W Puszczy Białowieskiej zachowały się ostatnie na niżu europejskim fragmenty lasów o charakterze pierwotnym, a w nich największe zwierzę Europy - Żubr. Trasa maratonu prowadzi prawie w całości po Puszczy Białowieskiej w pięknych lasach często długimi prostymi po traktach leśnych

Charakterystyka trasy

Trasa maratonu prowadzi prawie w całości po Puszczy Białowieskiej w pięknych lasach często długimi prostymi po traktach leśnych Trasa bardzo szybka nie trudna technicznie przebiega w 90 proc. drogami i ścieżkami leśnymi ale są też szutrówki i fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety i połowie trasy. Dystans MINI łatwy, bez trudnych podjazdów i zajazdów. Trasa dystansów MEDIO i GRAND FONDO jest podobna, trudność polega głównie na długich dystansach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.