Facebook Google+ Twitter

Czesław zaŚpiewa w Warszawie

Współautorzy: Kuba Kubajewski

Czesław Śpiewa to twór muzyczny ekscentrycznego artysty – Czesława Mozila. To doskonałe połączenie bogactwa dźwięków oraz zabawnych tekstów śpiewanych z lekkim obcym akcentem. Już w sobotę w Stodole będzie można posłuchać muzyki Czesława.

 / Fot. myspace.com/czeslawspiewa Wiele osób narzeka, że ucho "statystycznego Kowalskiego" toleruje jedynie melodyjną, skoczną, prostą muzykę zespołu Feel, Dody czy Kasi Cerekwickiej. Czy mają rację? Według mnie – nie.

Jednym z przykładów, który potwierdza moją tezę jest muzyka tworzona przez Czesława Mozila – znanego szerzej jako Czesia, Czesława lub Czesław Śpiewa. W wieku kilku lat wraz z rodzicami wyemigrował do Danii, tam nauczył się grać na akordeonie, skończył Royal Danish Music Academy, kupił bar, założył zespół Tesco Value... Obecnie - już jako Czesław Śpiewa - wdziera się na polski rynek fonograficzny z albumem „Debiut” (album otrzymał status złotej płyty, jest na 9. miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w jednej z sieci księgarni ogólnopolskich, a „Maszynka do świerkania” przeszła niemal do legendy) i gra mnóstwo koncertów. W sobotę zagra w stolicy, w klubie Stodoła.

Jak można scharakteryzować jego muzykę? Nie jestem muzykiem, nie znam teorii, nie umiem śpiewać ani grać na instrumentach – ciężko mi fachowo określić co właściwie Czesław gra. Ale nie tylko ja mam taki problem – zacniejszy ode mnie mają z tym kłopot. Nergel z Behemota tak wypowiada się na temat twórczości Mozila:

„Nie mam pojęcia jaki to gatunek muzyczny, nie wiem jak ten gość to robi... ale dźwięki które produkuje Czesio nie są z tego świata. Prawdziwie bajkowa muzyka”

Na koncercie w Stodole Czesław wystąpi wraz z muzykami, którzy zagrają na akordeonie, trąbce, fortepianie i saksofonie.

Jednak oprócz różnorodności brzmień należy wspomnieć o tekstach. Teksty podrzucił Mozilowi Michał Zabłocki (autor tekstów m.in. Grzegorza Turnaua). Jak powstały? Każdy wers był pisany przez innego internautę - poetę co dało piorunujący efekt – nie można się przy nich nie uśmiechnąć.

Projekt ów jest wart uwagi ze względu na osobę artysty, ze względów muzycznych a także, a może przede wszystkim, ze względów rozrywkowych.

początek koncertu: 20.00

ceny biletów: 30 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu

źródła:
klub Stodoła
Czesław Śpiewa na MySpace
Michał Zabłocki
Maszynka do świrkania / Duży Format

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ha,ha Czesław jest wystrzałowy;-) i superowy;-))) coś dla myślących;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus się należy;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.