Facebook Google+ Twitter

Czesław (znowu) Śpiewa

W trzydzieste pierwsze urodziny Czesława Mozila, czyli 12 kwietnia 2010 roku, wyszła płyta "Pop" - swoisty prezent dla fanów. Jest to drugi album projektu Czesław Śpiewa, przygotowanego przez Polaka i jego duńskich przyjaciół.

Czesław zaprosił "w gości" Nergala, Gabę Kulkę i Kasię Nosowską. Artyści ci, choć reprezentujący różne gatunki muzyczne, wpisali się doskonale w klimat płyty.

Lider Behemotha nie zrezygnował jednak z ostrego grania, dodając "pieprzu" piosence "Dziewczyna z branży". Kawałkiem, który niewątpliwie "wybija się" spośród wszystkich, jest singlowy "W sam raz". Teledysk ukazuje kontrast pomiędzy bólem szarej rzeczywistości a nieodpartym pragnieniem, by "rozbawić nasze serca". Polecam, uderza.

Poza tym na uwagę zasługuje piosenka "Kiedy tatuś sypiał z mamą", przetłumaczona z języka angielskiego, na czym z pewnością zyskuje. Opowiada ona, jak sam Czesław mówi na koncertach, o kłótniach, jakie miały miejsce w jego rodzinie, gdy był jeszcze dzieckiem. Nie rozumiał wtedy, dlaczego rodzice się sprzeczają, w miarę dorastania pojmował rzeczywistość.

Na "Pop"-ie jest też dużo o Krakowie, gdzie artysta obecnie mieszka.

Najnowszej płyty Mozila warto posłuchać. Choćby dlatego, że wzrusza podobnie jak pierwsza,
piosenkarz nie mija się więc ze swoim celem. Po drugie, przedstawia prawdziwe życie, co jest cenne w czasach cukierkowych lub sztucznie zbuntowanych lolitek. I ostatnia, choć przecież najistotniejsza kwestia - dawno nie słyszałam tak wartościowego popu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.