Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6702 miejsce

Częste picie wydłuża życie? Nawet dwukrotnie!

Amerykańscy uczeni dowiedli, że niewielkie ilości alkoholu mają pozytywny wpływ na organizm i mogą nawet dwukrotnie wydłużyć życie. Badania przeprowadzono na nicieniach, które posiadają prawie połowę genów wspólnych z człowiekiem

 / Fot. yamada taro/publicdomainpictures.netNiezwykłego odkrycia dokonali naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii, którzy obserwowali czynności życiowe bezkręgowców. W trakcie badań podawano nicieniom znikome ilości alkoholu. Okazało się, że nie tylko stały się one silniejsze i bardziej energiczne, ale ich egzystencja uległa znacznemu wydłużeniu - z 15 do nawet 40 dni. "Zawartość alkoholu odpowiadała łyżce stołowej rozcieńczonej w wannie wody" - zaznaczył jeden z naukowców, Steven Clarke. Co istotne, większe ilości etanolu były powodem śmierci nicieni.

Niestety uczonym nie udało się ustalić, dlaczego alkohol miał pozytywny wpływ na witalność i długość życia badanych organizmów. Kolejne eksperymenty mają odpowiedzieć na to nurtujące pytanie. Jeśli naukowcom uda się odkryć sposób funkcjonowania tego zadziwiającego mechanizmu oraz gen, który jest odpowiedzialny za długowieczność bezkręgowców, może to być rewolucja w dziedzinie nauki i wiedzy z zakresu starzenia się ludzkiego organizmu. Naukowcy są podekscytowani możliwościami, jakie niesie za sobą ten eksperyment.

Powszechnie mówi się, że alkohol jest szkodliwy a w dużych ilościach sieje spustoszenie w organizmie człowieka. Aktualne badania dowodzą, że etanol może mieć również dobroczynny wpływ na zdrowie, ale pod warunkiem, że jest on przyjmowany w niewielkich ilościach. "Kieliszek wina lub jedno piwo dziennie mogą zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia oraz wydłużać życie" - podkreśla Shilpi Khare, uczestniczka badań.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zby
  • Zby
  • 04.04.2012 15:08

To oznacza, że nie wolno pić mało. Wódka w dużych ilościach zabija nicienie, czyli pasożyty w naszym organiźmie. A jak pijemy mało, to masze nicienie czują się świetnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic tylko oddawać się leczniczym walorom C2H5OH, towar dostępny bez recepty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 26.03.2012 23:19

ci debile za kasę udowodnią nawet, że słoń to żyrafa: proponuję spacer po cmentarzach, lecz ze znajomością przyczyn śmierci: "zmarł nagle" - w Polsce nie umiera się na alkoholizm a na zawał, wylew krwi, czy wątrobę, niby w usa inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.