Facebook Google+ Twitter

"Często gram wredne zołzy" - wywiad z Andżeliką Piechowiak

Współautorzy: Filip Chochół Tomasz Kossakowski

Znana głównie z seriali. Wkrótce znowu będzie można zobaczyć ją w teatrze. Wydała książkę z wywiadami, ale nie czuje się dziennikarką. Nie lubi się nudzić. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Andżelika Piechowiak.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Andżelika Piechowiak / Fot. Tomasz KossakowskiWychowywała się nad Bałtykiem, jednak gdy dostała się do warszawskiej Akademii Teatralnej, zdecydowała się na przeprowadzkę do stolicy. Z perspektywy czasu bez wahania może stwierdzić, że był to najlepszy możliwy wybór. "Jedyne czego mi tu brakuje to morze, a poza tym bardzo lubię to miasto" - przyznaje Andżelika Piechowiak. W Warszawie może realizować swoją aktorską pasję, która towarzyszy jej od dziecka. Już w szkole grywała w przedstawieniach, a jej pierwszym zadaniem aktorskim w życiu było wcielenie się w postać misia Bąbelka.

Grała w wielu filmach i serialach, jednak największą popularność przyniosła jej rola Mirki w "M jak miłość". Z racji, że jej postać na początku była typowym czarnym charakterem, aktorka pół żartem, pół serio przyznaje, że obawiała się, że ktoś ją uderzy parasolką czy podpali samochód. Na szczęście przypadła widzom do gustu i gdy jest zaczepiana na ulicach, często słyszy, że Mirka to zołza, ale przynajmniej z charakterem.

Aktorka Andżelika Piechowiak gościła w redakcji W24 / Fot. Tomasz KossakowskiOprócz działań stricte aktorskich, Andżelika Piechowiak prowadzi także swoją agencję produkcyjną "Palma". "Nie lubię bezczynnie siedzieć w domu, a mój zawód nie gwarantuje mi ciągłej pracy" - wyjaśnia swoją decyzję o założeniu agencji. Z jednej strony dzięki temu, że sama produkuje spektakle, może obsadzać się w wymarzonych rolach, ale z drugiej - aktorka przyznaje, że nie widzi takiej potrzeby i do tej pory zagrała tylko w jednym swoim spektaklu.

Już wkrótce w Teatrze Kamienica odbędzie się premiera nowego spektaklu, której Andżelika Piechowiak jest producentką, a dodatkowo gra w niej jedną z ról. "Jak się kochają w niższych sferach" to komedia, której twórcy zapewniają, że będzie rozbawiać do łez. Aktorka zagra w przedstawieniu Fionę - perfekcyjną żonę wyposażoną w wiele cech zołzy. Obok niej na deskach teatralnych zobaczymy także m.in. Piotra Polka, Grażynę Wolszczak czy Rafała Królikowskiego.

Obejrzyj cały wywiad z Andżeliką Piechowiak:


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

teatroman
  • teatroman
  • 27.08.2012 10:06

chętnie obejrzę spektakl!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.