Facebook Google+ Twitter

Częstochowa ma nowy skatepark

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-03 14:48

W Częstochowie otwarto pierwszy, profesjonalny obiekt do jazdy na rolkach i deskorolkach o powierzchni 525 metrów kwadratowych.


Budowa skateparku była finansowana całkowicie z budżetu gminy - wydano na nią łącznie 240 tysięcy zł.

Władze miasta zapowiadają, że to dopiero początek. Skatepark może być bowiem systematycznie rozbudowywany z wykorzystaniem przyległej do niego skarpy. Poszczególne elementy dokleja się przy pomocy betonu, tak jak klocki.

Młodzi sami wyszli z inicjatywą budowy skateparku w swoim mieście. – Gdy szedłem do domu, podeszło do mnie kilka bardzo młodych osób i zapytało: panie prezydencie chcielibyśmy skatepark. Zapytałem jakie środowisko reprezentują. Odpowiedzieli, że kolegów z osiedla, ale popierają ich rodzice – opowiadał na otwarciu obiektu Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy.
-I tak się ta sprawa zaczęła. Rozpoczęliśmy prace projektowe, weszliśmy w kontakt ze środowiskiem deskorolkarzy, zorganizowaliśmy spotkanie na sali sesyjnej – mówi prezydent.

Podczas projektowania doszło nawet do sporu z projektantem, młodzi motywowali, że obiekt ma być dla nich i oni sami wiedzą, na czym chcieliby jeździć.

Pierwszą rolkę na sketeparku postawił prezydent i przewodniczący częstochowskich radnych i deskorolkarze. Skatepark został nawet poświęcony przez proboszcza tamtejszej parafii, Marka Kundzicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.