Facebook Google+ Twitter

Częstochowa: Nadchodzi II edycja Med@lik Cup

Już 7. września na stadionie RKS Raków Częstochowa odbędzie się II edycja turnieju piłkarskiego częstochowskich for internetowych - Med@lik Cup. Honorowy patronat nad imprezą objęli poseł Grzegorz Sztolcman i senator Andrzej Szewiński.

Plakat reklamujący imprezę / Fot. Organizatorzy turniejuRok temu odbył się w Częstochowie turniej piłkarski użytkowników miejscowych for internetowych pod nazwą Med@lik Cup. W założeniu turniej miał być jednorazową przygodą grupy zapaleńców. Wspólną zabawą ludzi na co dzień znających się głównie dzięki sieci internetowej. Sukces turnieju wśród mieszkańców Częstochowy zaskoczył organizatorów i zaowocował II edycją. Zapraszam do lektury wywiadu z Tomkiem Stala, jednym z pomysłodawców i filarem turnieju Med@lik Cup.

Witam. Opowiedz nam skąd wziął się pomysł turnieju częstochowskich for internetowych
– Cześć. Cała historia rozpoczęła się od nieudanej próby zorganizowania meczu piłkarskiego pomiędzy forum internetowym mieszkańców Brzegu, a naszym czestochowaforum.pl. Biernie przyglądając się tej sytuacji postanowiłem wraz z Przemkiem oraz Nightmarem (użytkownikami CzF.pl - przyp. red.) pociągnąć temat, zmienić trochę formułę... I powstał Med@lik Cup. Kilka spotkań wstępnych, a potem cała masa przygotowań organizacyjnych.

Opowiedz nam trochę o pierwszym Med@lik Cup
– Zrobiliśmy sporą mieszankę wybuchową: fora internetowe trzech, niezbyt dobrze żyjących ze sobą kibiców częstochowskich klubów sportowych: Rakowa (piłka nożna - przyp. red.), Włókniarza (żużel - przyp. red.) i AZSu (siatkówka - przyp. red.). Stawkę uzupełniliśmy drużyną czestochowaforum.pl. Mimo naszych obaw, turniej odbył się bez zgrzytów, w miłej i przyjemnej atmosferze. Odbył się także mecz pokazowy - drużyna dziennikarzy częstochowskich gazet vs. drużyna przyjaciół RKS Raków, złożona w większości z urzędników Rady Miasta. Pierwszą edycję Med@lik Cup wygrało forum Raków.com.pl.

Jakie są Twoje wrażenia z I edycji?
– Moje osobiste? (śmiech) Miałem na początku dosyć. Byłem strasznie krytycznie nastawiony, wiele rzeczy mi się nie podobało. Przerosło nas to trochę organizacyjnie - sami to przyznaliśmy. Jednak reakcja ludzi była niesamowita. Wiele słów uznania, pochlebstw, pytań o następną edycję. Było nam naprawdę miło. Jednak moja decyzja była jednoznaczna - nie będzie drugiej edycji turnieju. Do czasu... Za namową właściciela Pizzerii Gruby Benek, który był głównym sponsorem pierwszej edycji postanowiłem skrzyknąć część starej ekipy, uzupełnić o nowych - i oto jesteśmy - Med@lik Cup II przed nami.

Kto bierze udział w II edycji turnieju?
– Skład pozostaje niezmienny, czyli zespoły występujące w poprzednim turnieju, plus drużyny forum Rugby Club Częstochowa, oraz o częstochowskiego Forum Akwarystycznego. VIPów nie będzie - każdy z nas będzie VIPem :)

Formuła turnieju została rozwinięta, jakich atrakcji poza piłkarskimi emocjami można się spodziewać?
– Oprócz standardowego turnieju odbędzie się festyn rodzinny, a tam:
- możliwość znakowania swojego roweru (doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą)
- pokaz tańca nowoczesnego
- pokaz gry w rugby
- pokaz działania psa policyjnego - przewodnika
- pokaz filipińskiej sztuki walki Modern Arnis
- wiele ciekawych konkursów dla każdego, w których można wygrać atrakcyjne nagrody
- malowanie twarzy najmłodszym widzom turnieju
- możliwość uzyskania fachowej porady od przedstawiciela firmy Commercial Union
- prezentacja i możliwość uzyskania informacji od pracowników firmy Bolo&Gustaw na temat systemów nagłaśniania samochodów
- wizyta gości z pałacu Radoszewnica, którzy pozwolą nam skosztować swoich specjałów
- konkurs siłaczy, dzięki pomocy firmy Atlas
- konkursy sponsorowane przez firmę X-kom
- prezentacja firmy PlusGSM
- pyszny catering, na ciepło i na zimno
- w tle przyjemna dla ucha muzyka
Jak widać atrakcji sporo, części nie sposób wymienić - po prostu trzeba przyjść i bawić się z nami!

W porównaniu z zeszłym rokiem jest to rzeczywiście znaczny krok do przodu, pewnie liczycie na jeszcze większą frekwencję
– W zeszłym roku chcieliśmy pograć po prostu w piłkę. Przez całą imprezę przewinęło się około 1000 osób. Teraz liczymy na 3x większą frekwencję, ze względu na reklamę (w zeszłym roku jej praktycznie nie było) oraz rozszerzenie formuły o festyn rodzinny.

Jak widzisz przyszłość Med@lik Cup, są szanse na kolejną edycję?

– Myślę, że Med@lik Cup III w przyszłym roku się odbędzie. Najważniejsze jest utrzymanie cykliczności imprezy. Bardzo chcielibyśmy, aby nagrody z roku na rok były lepsze, aby wciągnąć jak najwięcej ludzi do zabawy. Bo o zabawę tu chodzi. Ktoś może pomyśleć, że to niezły interes. Może za kilka lat :) Póki co na razie dokładamy do turnieju, a ewentualne zyski ze sprzedaży kiełbasek zrekompensują nam wydatki na telefon i paliwo.

Dziękuję za rozmowę
Dzięki i zapraszam na turniej.

Zainteresowanych zapraszam na stronę turnieju.
Zapraszam również do obejrzenia relacji z I edycji Med@lik Cup.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Sam go prawie nie zauważyłem :) Podziękować redakcji za wspieranie lokalnych informacji :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie te czasy, gdy Raków grał w I lidze ;)....szkoda, że tak krótko materiał był na "głównej", bo go nawet nie dostrzegłem ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

MIłośnicy piłki kopanej. ! Radziłabym już zacząć pielgrzymować do Częstochowy. Nie na Jasną Górę. Nie,

ale na Stadion RKS RAKów

Przegapicie niebawem aaaaakkkkką okazję. TAAAAAAAAAAKi turniej.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.