Facebook Google+ Twitter

Częstochowa: Nadchodzi II edycja Med@lik Cup

Już 7. września na stadionie RKS Raków Częstochowa odbędzie się II edycja turnieju piłkarskiego częstochowskich for internetowych - Med@lik Cup. Honorowy patronat nad imprezą objęli poseł Grzegorz Sztolcman i senator Andrzej Szewiński.

Plakat reklamujący imprezę / Fot. Organizatorzy turniejuRok temu odbył się w Częstochowie turniej piłkarski użytkowników miejscowych for internetowych pod nazwą Med@lik Cup. W założeniu turniej miał być jednorazową przygodą grupy zapaleńców. Wspólną zabawą ludzi na co dzień znających się głównie dzięki sieci internetowej. Sukces turnieju wśród mieszkańców Częstochowy zaskoczył organizatorów i zaowocował II edycją. Zapraszam do lektury wywiadu z Tomkiem Stala, jednym z pomysłodawców i filarem turnieju Med@lik Cup.

Witam. Opowiedz nam skąd wziął się pomysł turnieju częstochowskich for internetowych
– Cześć. Cała historia rozpoczęła się od nieudanej próby zorganizowania meczu piłkarskiego pomiędzy forum internetowym mieszkańców Brzegu, a naszym czestochowaforum.pl. Biernie przyglądając się tej sytuacji postanowiłem wraz z Przemkiem oraz Nightmarem (użytkownikami CzF.pl - przyp. red.) pociągnąć temat, zmienić trochę formułę... I powstał Med@lik Cup. Kilka spotkań wstępnych, a potem cała masa przygotowań organizacyjnych.

Opowiedz nam trochę o pierwszym Med@lik Cup
– Zrobiliśmy sporą mieszankę wybuchową: fora internetowe trzech, niezbyt dobrze żyjących ze sobą kibiców częstochowskich klubów sportowych: Rakowa (piłka nożna - przyp. red.), Włókniarza (żużel - przyp. red.) i AZSu (siatkówka - przyp. red.). Stawkę uzupełniliśmy drużyną czestochowaforum.pl. Mimo naszych obaw, turniej odbył się bez zgrzytów, w miłej i przyjemnej atmosferze. Odbył się także mecz pokazowy - drużyna dziennikarzy częstochowskich gazet vs. drużyna przyjaciół RKS Raków, złożona w większości z urzędników Rady Miasta. Pierwszą edycję Med@lik Cup wygrało forum Raków.com.pl.

Jakie są Twoje wrażenia z I edycji?
– Moje osobiste? (śmiech) Miałem na początku dosyć. Byłem strasznie krytycznie nastawiony, wiele rzeczy mi się nie podobało. Przerosło nas to trochę organizacyjnie - sami to przyznaliśmy. Jednak reakcja ludzi była niesamowita. Wiele słów uznania, pochlebstw, pytań o następną edycję. Było nam naprawdę miło. Jednak moja decyzja była jednoznaczna - nie będzie drugiej edycji turnieju. Do czasu... Za namową właściciela Pizzerii Gruby Benek, który był głównym sponsorem pierwszej edycji postanowiłem skrzyknąć część starej ekipy, uzupełnić o nowych - i oto jesteśmy - Med@lik Cup II przed nami.

Kto bierze udział w II edycji turnieju?
– Skład pozostaje niezmienny, czyli zespoły występujące w poprzednim turnieju, plus drużyny forum Rugby Club Częstochowa, oraz o częstochowskiego Forum Akwarystycznego. VIPów nie będzie - każdy z nas będzie VIPem :)

Formuła turnieju została rozwinięta, jakich atrakcji poza piłkarskimi emocjami można się spodziewać?
– Oprócz standardowego turnieju odbędzie się festyn rodzinny, a tam:
- możliwość znakowania swojego roweru (doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą)
- pokaz tańca nowoczesnego
- pokaz gry w rugby
- pokaz działania psa policyjnego - przewodnika
- pokaz filipińskiej sztuki walki Modern Arnis
- wiele ciekawych konkursów dla każdego, w których można wygrać atrakcyjne nagrody
- malowanie twarzy najmłodszym widzom turnieju
- możliwość uzyskania fachowej porady od przedstawiciela firmy Commercial Union
- prezentacja i możliwość uzyskania informacji od pracowników firmy Bolo&Gustaw na temat systemów nagłaśniania samochodów
- wizyta gości z pałacu Radoszewnica, którzy pozwolą nam skosztować swoich specjałów
- konkurs siłaczy, dzięki pomocy firmy Atlas
- konkursy sponsorowane przez firmę X-kom
- prezentacja firmy PlusGSM
- pyszny catering, na ciepło i na zimno
- w tle przyjemna dla ucha muzyka
Jak widać atrakcji sporo, części nie sposób wymienić - po prostu trzeba przyjść i bawić się z nami!

W porównaniu z zeszłym rokiem jest to rzeczywiście znaczny krok do przodu, pewnie liczycie na jeszcze większą frekwencję
– W zeszłym roku chcieliśmy pograć po prostu w piłkę. Przez całą imprezę przewinęło się około 1000 osób. Teraz liczymy na 3x większą frekwencję, ze względu na reklamę (w zeszłym roku jej praktycznie nie było) oraz rozszerzenie formuły o festyn rodzinny.

Jak widzisz przyszłość Med@lik Cup, są szanse na kolejną edycję?

– Myślę, że Med@lik Cup III w przyszłym roku się odbędzie. Najważniejsze jest utrzymanie cykliczności imprezy. Bardzo chcielibyśmy, aby nagrody z roku na rok były lepsze, aby wciągnąć jak najwięcej ludzi do zabawy. Bo o zabawę tu chodzi. Ktoś może pomyśleć, że to niezły interes. Może za kilka lat :) Póki co na razie dokładamy do turnieju, a ewentualne zyski ze sprzedaży kiełbasek zrekompensują nam wydatki na telefon i paliwo.

Dziękuję za rozmowę
Dzięki i zapraszam na turniej.

Zainteresowanych zapraszam na stronę turnieju.
Zapraszam również do obejrzenia relacji z I edycji Med@lik Cup.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Sam go prawie nie zauważyłem :) Podziękować redakcji za wspieranie lokalnych informacji :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie te czasy, gdy Raków grał w I lidze ;)....szkoda, że tak krótko materiał był na "głównej", bo go nawet nie dostrzegłem ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

MIłośnicy piłki kopanej. ! Radziłabym już zacząć pielgrzymować do Częstochowy. Nie na Jasną Górę. Nie,

ale na Stadion RKS RAKów

Przegapicie niebawem aaaaakkkkką okazję. TAAAAAAAAAAKi turniej.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.