Facebook Google+ Twitter

Częstochowa. Niewybuchy znaleziono w kamienicy przy III Alei

W środę 13 lipca o 5.38 nad ranem mieszkańców kamienicy przy Alei NMP 67a obudzili strażacy i policjanci, którzy prosili o szybkie ubranie się oraz opuszczenie mieszkań - relacjonują mieszkańcy kamienicy.

 / Fot. Mateusz TęczaNiebezpieczne materiały wybuchowe zostały znalezione na tyłach Centrum Informacji Turystycznej przy III Alei, przez mieszkańca bloku, gdy nad ranem zszedł do swojej piwnicy - mówi podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowy częstochowskiej komendy policji.

Z budynku ewakuowano 39 osób, Na miejsce od razu przyjechały karetki pogotowia ratunkowego, policja, straż pożarna. Został podstawiony autobus dla lokatorów.

Skąd niewybuchy w piwnicy? Właściciel lokalu tłumaczył się, że ją wynajmował. Nie wiedział, że najemca to kolekcjoner niewybuchów. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, dlaczego o piątej rano zszedł do piwnicy.
 / Fot. Mateusz Tęcza
Około godz. 10.15 gliwiccy saperzy zjawili się na miejscu, kilkanaście minut później załadowali niewybuchy na samochód ciężarowy.

Były to pociski z okresu II wojny światowej, które zostały ułożone na półkach do kolekcji. Pociski leżały bez zapalników - mówi Stanisław Słyż, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w Częstochowie.

Saperzy zabrali 14 pocisków, pięć pocisków haubicznych - 152 milimetry oraz dziewięć artyleryjskich - 50 milimetrów. Pociski przewiezione zostały do Biskupic, w specjalne miejsce wyznaczone do likwidacji tego typu pocisków. Około godz. 11 mieszkańcy mogli spokojnie wrócić do swoich domów.

Zobacz galerię zdjęć tego wydarzenia


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.