Facebook Google+ Twitter

Częstochowa pobiegła z całą Polską

W ramach akcji Polska Biega w sobotnie przedpołudnie, 8 maja, na częstochowskiej promenadzie im. Czesława Niemena wystartowało 80 uczestników, w tym 18 kobiet.

Godz. 10; start biegu. / Fot. Mateusz TęczaBieg zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie i KLA Zabiegani Częstochowa. Ogólnopolską akcję Polska Biega prowadzi Gazeta Wyborcza.

Pogoda dopisała, humory też. Punktualnie o godzinie 10, Sławomir Gajda, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, częstochowskiego magistratu, powitał wszystkich biegaczy na starcie przy Centrum Handlowym i po wspólnym odliczaniu 10-9-8-7... zero, start, zawodnicy ruszyli w trzykilometrową trasę.

Biegacze na początku "mając z górki", pobiegli w kierunku Lasku Aniołowskiego. Na końcu promenady wyznaczono półmetek i nawrót w kierunku mety. Druga część trasy ( łagodny podbieg) była trudniejsza...
Dlatego bardzo ważne było umiejętne rozłożenie sił. Pierwszy zawodnik, Kacper Adam, zameldował się na mecie po dziesięciu minutach i dziewięciu sekundach. Pierwszą kobietą z czasem 10:52 była Mariola Konowalska.

Zwycięzcy na zakończenie otrzymali pamiątkowe puchary. Ponieważ akcja promuje bieganie i zachęca do regularnego uprawiania tego sportu, tym razem najważniejszy był udział. Na mecie Każdy kto kończył bieg otrzymywał medal, wodę mineralną i słodki poczęstunek.

W częstochowskim biegu tak jak w latach poprzednich uczestniczyła młodzież, dzieci i dorośli. Były też rodziny; szczególnie najmłodsi bardzo przeżywali swój debiut w zawodach. Stawkę zawodników dobiegających do mety zamykała sympatyczna para: dziewczyna z chłopakiem. W myśl zasady "ostatni będą pierwszymi" przed dekoracją i losowaniem nagród odebrali upominek za wytrwałość. Nagrodzeni zostali także biegacze "wcześniej urodzeni”, czyli najstarsza i najstarszy uczestnik biegu.

Imprezę zakończyło losowanie nagród wśród wszystkich, którzy ukończyli trzykilometrowy dystans. Szczęśliwcy otrzymali bony wartości 100 zł do zrealizowania w sklepie sportowym. Nagrodą główną ufundowaną przez MOSiR był sportowy zegarek z pulsometrem. Organizatorzy pragną docenić biegaczy, więc na stronie www.mosir.pl oraz www.zabiegani.czest.pl wszyscy zainteresowani znajdą oficjalne wyniki i zdjęcia z dzisiejszych sportowych zmagań. Sprawozdanie dla głównego organizatora akcji trafi na stronę: www.polskabiega.pl.

Organizatorzy gratulują wszystkim biegaczom i dziękują za podjęcie sportowego wyzwania. Podziękowania kierują też do kibiców nawet tych przypadkowych. Zapraszamy na kolejne imprezy biegowe, a zwłaszcza do regularnego biegania. Do zobaczenia na biegowych ścieżkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.