Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11025 miejsce

Częstochowa: Problem mieszkańców bloku przu ulicy Armii Krajowej

Sezon letni sprzyja pobytom ludzi nad wodą. W Częstochowie jest kilka zbiorników wodnych, ale część wybiera pływalnie letnią przy ulicy Dekabrystów. Problem występuje z miejscami parkingowymi.

Upalne lato, wakacje - to przyciąga wielu nad zbiorniki wodne by zrelaksować się, opalić, spotkać ze znajomymi. W Częstochowie i okolicach są zbiorniki wodne - m.in. Park Wypoczynkowy "Lisiniec", zalew w Blachowni, kilka "dzikich" zbiorników, a także pływalnia letnia mieszcząca się przy ulicy Dekabrystów na osiedlu Tysiąclecia w Częstochowie.

Tłum ludzi każdego wakacyjnego dnia odwiedza pływalnię prowadzoną przez częstochowski MOSiR, został on kilka lat  / Fot. Tomasz Brędzeltemu całkowicie zmodernizowany, co jeszcze bardziej zachęca do przebywania tam. Przed ośrodkiem jest parking, natomiast jest on niewielki i niedostosowany do ilości odwiedzających. Problem zaczyna się, gdy parking przed pływalnią jest już zajęty. Przybywający tu kierowcy parkują nie tylko na terenie do tego wyznaczonym przez zarządce, ale także wkoło całego terenu, a także przy bloku znajdującego się przy ulicy Armii Krajowej 66. Nieopodal jest także płatny parking, natomiast niewiele osób z niego korzysta z racji potrzeby opłaty za każdą godzinę postoju pojazdu. Wtedy miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkańców bloku zostają zajęte przez odwiedzających / Fot. Tomasz Brędzel "plażowiczów" - stają oni również wkoło całego tego terenu tzn. na trawnikach, chodnikach, miejscach, gdzie występuje całkowity zakaz parkowania, a także w każdym innym miejscu gdzie "można" postawić samochód, by był on jak najbliżej pływalni. Mieszkańcy czyją zażenowanie i bezradność, gdyż bywa tak, że zaparkowanie samochodu miejscu, w którym mieszkają graniczy z cudem. Występuje to bardzo często właśnie w miesiącach letnich, aczkolwiek, takie sytuacje zdarzają się również, przy różnorakich imprezach odbywających się w Hali Polonia, niedaleko ośrodka MOSiRu. Straż Miejska kara mandatami kierowców, którzy stają np. na trawniku, ale problem jest i tak bardzo duży i mimo to nie zraża parkujących tu pojazdami.


 / Fot. Tomasz Brędzel

 / Fot. Tomasz Brędzel

 / Fot. Tomasz Brędzel

 / Fot. Tomasz Brędzel

 / Fot. Tomasz BrędzelProblem z parkowaniem przed budynkiem Armii Krajowej 66 jest notoryczny, z uwagi na to, że normalnie i tak brakuje miejsc parkingowych w pobliżu, natomiast w okresie letnim, problem ten jest o wiele większy i bardziej  / Fot. Tomasz Brędzeluciążliwy dla mieszkańców. Przybywający na pływalnię rozumieją nerwowość osób, które tu mieszkają, natomiast nic sobie z tego nie robią i parkują dalej tak jak im to odpowiada. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie problem zostanie rozwiązany, a sprawa będzie skierowana do Urzędu Miasta i Ośrodka Sportu i Rekreacji, by zarówno mieszkańcy jak i odwiedzający pływalnie byli zadowoleni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.