Facebook Google+ Twitter

Częstochowa. Przekręt na 300 mln zł, ABW w akcji

ABW pełni ważną rolę w bezpieczeństwie finansowym i gospodarczym obywateli i kraju oraz w zabezpieczaniu ekonomicznym i energetycznym państwa. Za rok ma być inaczej.

Tym razem funkcjonariusze ABW Delegatury w Katowicach, inaczej niż w sprawie Amber Gold, zadziałali szybko i skutecznie. W firmie prowadzącej obrót wyrobami stalowymi w Częstochowie, zatrzymali dwie osoby, podejrzane o "pranie brudnych pieniędzy i wyłudzenia podatkowe" oraz fałszowanie dokumentacji finansowej, na kwotę ogólną ponad 300 mln zł - poinformował rzecznik prasowy ABW, Maciej Karczyński. Zatrzymani to wiceprezes i dyrektor do spraw sprzedaży w tej firmie.

Rzecznik ABW wyjaśnił, że zatrzymani to osoby mające związek z obrotem wyrobami stalowymi w firmie, która prowadziła fikcyjne transakcje nie tylko na terenie Polski, ale też Cypru i Słowacji - informuje serwis dziennik.pl.

Decyzją Sądu Rejonowego w Gliwicach zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Tymczasowo aresztowano również jeszcze jedną osobę - prezesa zarządu tej firmy. W badanej sprawie prokuratura wydała dotychczas postanowienia o przedstawieniu zarzutów łącznie siedmiu osobom - powiedział rzecznik ABW.

Tymczasem TVN24 donosi o zbliżającym się "niżu" w służbach ABW w 2012 r. Jeszcze w tym roku kadry ABW może opuścić w kraju nawet tysiąc funkcjonariuszy. Już teraz wiele osób odchodzi ze służby. Dotąd pracę porzuciło 345 agentów, czyli przeszło dwukrotnie więcej, niż w minionym roku. Szefostwo nie chce mówić o przyczynach rezygnacji śledczych z pracy w Agencji Bezpieczeństwa.

Dziennikarz dowiedział się jedynie, że panujące zjawisko opuszczania służby przez oficerów w agencji specjalnej, ma rzeczywiście dużą skalę, bo liczby nie kłamią i są niepokojące. Niestety, nie ma mądrej odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak jest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Coraz to lepsza organizacja państwa, tylko klaskać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 21.08.2012 17:37

Tam , gdzie nie przeszkadza pisowska prokuratura wszystko działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.