Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28057 miejsce

Częstochowa sparaliżowana z powodu strajku pracowników MPK

Dziś, z zajezdni MPK w Częstochowie, na trasę wyjechały tylko dwa z 130 autobusów i ani jeden tramwaj. Tysiące częstochowian spóźniło się do pracy i szkoły. Strajk zaskoczył wszystkich, protest był zapowiadany na środę, nie na wtorek.

http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Ikarus_415.jpg. Public domain. / Fot. Paul167Miasto zakorkowało się, bo kto tylko miał taką możliwość, uruchomił własne auto, motocykl bądź skuter. Pojawiło się również sporo rowerów. Trudno złapać taksówkę. Średni czas oczekiwania na jej przyjazd wynosił jeszcze niedawno 1,5 godziny.

Powodem protestów pracowników są płace, a dokładnie - wysokość niedawnych podwyżek. Pracownicy twierdzą, że dostali podwyżki w wysokości 13.006 zł, natomiast zarząd MPK twierdzi, że zaproponował 214 zł podwyżki lecz związkowcy chcą 350 zł. Która wersja jest prawdziwa, nie wiadomo.

Rozmowy między dyrekcją a związkowcami trwają. Jeszcze niedawno wydawało się, że do strajku nie dojdzie - zarząd MPK wycofał się z pomysłu likwidacji deficytowych przewozów pracowniczych. Motorniczy i kierowcy  / Fot. Powerek38wzięli urlop na żądanie. Następne zebranie związkowców zaplanowane jest na godz. 13.00.

Sytuacja po godzinie 14.00 przedstawia się następująco: rozmowy między związkowcami a zarządem zostały zerwane, na miasto nie wyjechała druga zmiana kierowców. W dniu dzisiejszym na komunikację miejską nie ma co w Częstochowie liczyć. Kierowcy zapowiadają, że jutro też biorą wolne, ewentualnie zwolnienia lekarskie a strajk będzie kontynuowany dopóki nie zostaną spełnione ich żądania.


Mieszkasz w Częstochowie?
Strajk dotknął Cię osobiście?
Napisz o tym do Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@daniel korekta na stronie tak działa, że przekręca liczby mamy 130 autobusów z tym, że "na chodzie" ok. 120 :) a tak naprawdę to wyjechało jeszcze kilka autobusów do obsługi przewozów pracowniczych TRW. Niestety miasto może byc sparaliżowane prywatny zakład nie bo MPK zapłaciłoby karę albo TRW zerwałoby umowę. Są równi i równiejsi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80291,5076339.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

2 z 13000 autobusów? To więcej niż Łódź, Warszawa, Wrocław i Kraków razem wzięte ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobrze, ze torow jeszcze nie ukradli a cisnienie w oponach jest na odpowiednim poziome ;)
:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za trzymanie ręki na pulsie

Co do formy protestu uważam, że to zły pomysł, ludzie którzy nagle nie mogą dostać się do pracy, czy domu nie będą ze zrozumieniem podchodzić do protestu strajkujących

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.