Częstochowa: turniej piłkarski for internetowych z udziałem kobiet

Marek Bonarski
Pierwszy Otwarty Turniej Piłkarski Częstochowskich For Internetowych już 16 września, na stadionie Rakowa w Częstochowie. Wstęp wolny.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju "Med@lik Cup" jest CzestochowaForum.pl. Na pomysł zorganizowania turnieju wpadli dwaj użytkownicy forum, ToMNR i Przemek. To oni wzięli na siebie ciężar organizacji imprezy, znaleźli sponsorów i zachęcili użytkowników innych częstochowskich for do wzięcia udziału w Turnieju. Patronat honorowy nad turniejem objął Wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego - Grzegorz Sztolcman. Ambicją organizatorów jest, aby ich turniej zamienił się w cykliczną imprezę, skupiającą coraz więcej drużyn i publikę - nie tylko z Częstochowy.

Zasady gry
Mecze w fazie grupowej trwają 2x20 minut, przerwa 5 minut. W fazie finałowej mecze będą trwały 2x25 minut, przerwa 10 minut. Dodatkowym warunkiem jest to, że w trakcie każdej połowy, pomiędzy 5 a 15 minutą meczu, w każdym zespole ma wystąpić kobieta. Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt., remis - 1 pkt., przegrana - 0 pkt. W meczu o III miejsce wystąpią drużyny z najmniejszą ilością punktów. W meczach finałowych, w przypadku remisu, o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Mecz towarzyski "Dziennikarze kontra Urząd Miasta", odbędzie się w systemie 2x45 minut, przerwa 15 minut. W przypadku remisu, o wyniku również zadecydują rzuty karne. W trakcie trwania całego turnieju kibice będą mogli posilić się kiełbaską i wodą mineralną.

Będzie się działo

10:30 - Oficjalne rozpoczęcie I Otwartego Turnieju Piłkarskiego Częstochowskich For Internetowych MED@LIK CUP

11 - 16 - rozgrywki fazy grupowej
17 - mecz o III miejsce
18 - mecz towarzyski Dziennikarze vs. Urząd Miasta
20 - finał Turnieju
21.15 - wręczenie nagród, zakończenie Turnieju

W Turnieju udział wezmą reprezentacje czterech popularnych w Częstochowie for internetowych: