Facebook Google+ Twitter

Częstochowa: Uwaga na oszustów przebranych za energetyków

22 czerwca w częstochowskiej dzielnicy Stradom pojawili się "energetycy". Powiedzieli, że są z Zakładu Energetycznego i dokonują kontroli liczników oraz gniazdek sieciowych. Podejrzenia mieszkańców wzbudził jednak sposób działania fachowców. Kiedy jeden z "energetyków" kontrolował licznik, drugi chodził po domu sprawdzając sieć i... piec węglowy.

– Pan, który kontrolował licznik starał się, wysłać mnie do piwnicy, do kolegi przy piecu. Sam jestem elektrykiem i sposób przeprowadzania tej kontroli oraz komentarze tych panów wydały mi się podejrzane – wyjaśnia mieszkaniec Stradomia, proszący o anonimowość. Tego samego dnia, abonent dowiedział sie od sąsiadów, że u jednej z kobiet "fachowcy" zażądali po 5 zł od sprawdzenia gniazdka – zostali wyproszeni z domu. Z kolei u innej – samowolnie weszli do budynku.

Jacek Piersiak, rzecznik prasowy Enion Częstochowa (firmy energetycznej) potwierdza, że tego dnia nie było prowadzonej kontroli w tej dzielnicy. Kim w takim razie byli "fachowcy"?. Na pewno nie pracownikami firmy, gdyż kontrolerzy Enionu muszą mieć zafoliowane, ze zdjęciem i wszystkimi danymi osobowymi upoważnienie do wejścia na teren posesji oraz legitymację służbową. – W przypadku odmowy okazania dokumentów należy zwyczajnie wezwać policję – mówi Jacek Piersiak.

To nie pierwsza taka próba rabunkowa i zapewne nie ostatnia. Jeśli coś wzbudza nasz niepokój, natychmiast powiadamiajmy o tym najbliższy komisariat. Każdą próbę kontroli można również zweryfikować dzwoniąc pod bezpłatny numer pogotowia energetycznego - 991.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.