Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30529 miejsce

Częstochowa. Wędrujący pasażerowie autobusu nr 14

Pod remontowanym wiaduktem kolei warszawsko - wiedeńskiej w Częstochowie nie można przejechać od wtorku. Samochody mają zorganizowany objazd ul. Solną. Komunikacja miejska odbywała się na dwie tury. Niestety, do czasu.

MPK w Częstochowie / Fot. PAPOd rana trwa remont wiaduktu kolejowego nad ul. Meliorantów i Wypoczynku w Częstochowie. Zarząd dróg zorganizował objazd dla samochodów osobowych. Komunikacja miejska kursowała wahadłowo: pojazdy z centrum miasta dojeżdżały do miejsca remontu, pasażerowie przechodzili pod mostem i przesiadali się do czekającego już na nich innego autobusu, który kursował na odcinku ok. 2 km - od wiaduktu do pętli Rząsawa. Podróż w drugą stronę odbywała się analogicznie. Pomyślałem - rozwiązanie wzorcowe, choć Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne mogłoby poruszać się wyznaczoną trasą objazdu.

Kilka godzin później jadę "czternastką" od strony centrum. Przystanek „Karłowicza” - około 2 km od wiaduktu, a 4 km do końca kursu! Szofer prosi o opuszczenie pojazdu. Dlaczego pan nie jedzie dalej? W gazecie było napisane, że będą kursy wahadłowe, skąd ta zmiana? - Rano tak było, ale przyjechała policja i wystawili chłopakom mandaty przy zawracaniu w okolicach wiaduktu. Nie wiem, kto teraz za nie zapłaci! - złościł się kierowca częstochowskiego MPK.

MPK podaje w specjalnym komunikacie, że od godz. 13 zawiesiło dotychczasowy model połączeń, ze względu na „zaawansowanie robót, które wykluczyły możliwość bezpiecznego zawracania autobusów przy remontowanym wiadukcie.”

Dzwonię do Centrali Ruchu miejskiego przewoźnika. Czy jest szansa na zorganizowanie komunikacji przez ul. Solną? Owszem, jezdnia jest tam szlakowa, ale dobrze ubita. Przed chwilą ją zweryfikowałem, autobus pokona ją bez większego problemu - tłumaczę. - Prawdopodobnie nie, z informacji, jakie posiadam, autobusy linii 14 będą kończyły kurs na parkingu przy ul. Karłowicza. Komunikacji zastępczej nie będzie. Mam trzymać się decyzji, jakie zapadły [do południa - przyp. red.] - poinformował dyżurny ruchu. Dowiedziałem się od pracownika MPK, że zmianę decyzji może podjąć zarząd, ale dopiero jutro.

Czy MPK pokryje koszty mandatów, które otrzymali kierowcy manewrujący przy wiadukcie? - Z tego, co mi wiadomo, to nie było tam mandatu - zaprzeczył pracownik MPK.

Dyżurny policji do chwili publikacji tego materiału, nie potwierdził informacji o nałożeniu mandatów karnych na kierowców, które mogły mieć decydujący wpływ na zawieszenie komunikacji w rejonie ul. Meliorantów i Wypoczynku. Ograniczenia w kursowaniu mają potrwać do 3 marca do ok. godz. 14. Jeżeli ekipa budowlana zakończy prace remontowe wcześniej, MPK natychmiast wznowi kursy na całej długości linii.

Dystans 4 km dla wielu mieszkańców Rząsawy, szczególnie starszych i niezmotoryzowanych, może być ponad siły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Też wczoraj dostałam mandat od komunikacji miejskiej :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle nasze ukochane mpk robi wszystko by utruć życie pasażerom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.