Facebook Google+ Twitter

Częstochowa: "wnuczka" wyłudziła pieniądze

Po raz kolejny mamy do czynienia z oszustwem "na wnuczkę". Częstochowska policja prosi o rozwagę.

Do 85-letniego częstochowianina zatelefonowała kobieta, przedstawiając się jako jego wnuczka. Poprosiła o pożyczkę w wysokości 6 tysięcy złotych. Starszy człowiek odparł, ze może pożyczyć 2 tys. zł.

W niedalekim czasie do mieszkania częstochowianina, zapukał mężczyzna - przedstawiając sie jako kolega "wnuczki", upoważniony do odebrania pieniędzy. Gdy wszedł do mieszkania zadzwonił jego telefon, rzekoma wnuczka potwierdziła przez niego, że mężczyzna, jest jej znajomym. "Wnuczka" poprosiła staruszka o "dorzucenie" do 2 tys. zł paru groszy. Starszy człowiek przychylił sie do prośby i dołożył ostatnie...800 zł, przekazując całą sumę nieznajomemu.

Po kilku godzinach częstochowianin zadzwonił do swojej rodziny, aby upewnić się, ze pieniądze dotarły. W tym momencie okazało się, ze to oszustwo.

Policja prosi o rozwagę, gdy dzwoni do nas ktoś z prośbą o pilną pożyczkę, spotkamy "domokrążców" lub "pracowników fundacji" zbierających datki. Jeśli coś wzbudzi nasz niepokój, natychmiast powinniśmy powiadomić Policję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.