Facebook Google+ Twitter

Częstochowa: XV wystawa rolnicza

Panie spragnione romantycznych gestów mogły zaprowadzić swoich mężczyzn na wystawę kwiatową. Natomiast miłośnicy mechanizacji rolnictwa podziwiali ogromne traktory z Ursusa i nowoczesne kombajny z deską rozdzielczą jak w promie kosmicznym.

Jak się nie ma, co się lubi...

Co robić w prawie dwustupięćdziesięciotysięcznym mieście w pierwszy weekend września? Wydawałoby się, że odpowiedź jest prosta: uczniowie zażywają ostatnich godzin swobody przed rokiem szkolnym, rodzice biegają z "pierwszakami" po supermarketach w poszukiwaniu promocji dnia na zeszyty. W wielu miastach wielkości Częstochowy odbywają się w tym okresie ostatnie letnie koncerty. Jednak nasze miasto, głównie dzięki Jasnej Górze, jest bardzo specyficzne. Tutaj jedną z największych corocznych imprez są dożynki ! W tym roku odbywały się one od 1 do 3 września. To, co można było na nich zobaczyć na pewno powtórzy się za rok, ale wrażenia z tych kilku dni jeszcze nie opadły...

Aleje różności

W Alei Najświętszej Marii Panny, widać było kilkaset małych straganów. Dla amatorów mocniejszych trunków znalazła się kapka miodu pitnego i innego rodzaju napitki. Panie spragnione romantycznych gestów mogły zaprowadzić swoich mężczyzn na wystawę kwiatową. Natomiast miłośnicy mechanizacji natknęli się na ogromne traktory z Ursusa i nowoczesne kombajny z deską rozdzielczą jak w promie kosmicznym. Inni z pewnością odnaleźli się na targach sztuki ludowej, gdzie częstowano chlebem ze smalcem i skwarkami. Artystyczne dusze doświadczyły nowych wrażeń na wernisażu sztuki kaszubskiej, i koncertach zespołów folklorystycznych m.in. z Austrii, Białorusi, Estonii i oczywiście Polski, które zaprezentowały się na placu Biegańskiego. W koszyku rozmaitości jakim stały częstochowskie aleje znalazły się także stragany z wyrobami ludowymi (kaftanami, kocami, swetrami, rzeźbami itp.), wiejskim jadłem i napojami, a także pięknymi ekspedientkami zachwalającymi swoje wyroby.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Częstochowa


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, co się zdarzy w tym roku.
Już za kilka dni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.