Facebook Google+ Twitter

Częstochowa. Zawalił się strop, dwie osoby ranne

Zawalenie się stropu podczas prac budowlanych w Częstochowie jest przyczyną wypadku, w którym ucierpieli dwaj, z czterech pracujących tu robotników.

- Do wypadku doszło około godziny 8.20 w Częstochowie na ulicy Gronowej - informuje nadkomisarz policji w Częstochowie, Joanna Lazar.

Mężczyźni pracowali przy przebudowie domu, gdy nagle zawalił się strop i mężczyźni wpadli do środka. Wyciągnięto ich spod gruzów jeszcze zanim przybyła na miejsce jednostka straży pożarnej. Mężczyźni trafili do Wojewódzkiego Szpitala specjalistycznego w Częstochowie.

- Poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń, zostali opatrzeni i wypisani do domu - informuje Magdalena Sikora, rzecznik prasowy szpitala.

Powiatowy Inspektor nadzoru budowlanego, Eugeniusz Kain, wszczął postępowanie wyjaśniające przyczyny katastrofy budowlanej. - Wypadek miał miejsce na terenie budowy nowego obiektu. W wyniku zaniedbań w jego realizacji, uszkodzeniu uległy szalunki stropu i spadło całe zbrojenie. Na skutek tego zdarzenia wstrzymano budowę obiektu - mówi Kain


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.