Facebook Google+ Twitter

Częstochowa zwalnia nowe firmy z podatku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-09-26 13:36

Częstochowscy radni zdecydowali o przyjęciu uchwały w sprawie wspierania nowych inwestycji i tworzenia miejsc pracy w ramach pomocy regionalnej. Na początek pomysł wydaje się interesujący...

Częstochowa zwalnia z podatku / Fot. Tomek Piekarski Częstochowski magistrat szacuje, że zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach tego programu może stanowić kwotę nawet około 2 mln zł!

- Zwalnia się z podatku od nieruchomości grunty, budynki, budowle lub ich części przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie miasta przez przedsiębiorców realizujących nową inwestycję lub tworzących nowe miejsca pracy w związku z realizacją nowej inwestycji - informuje Ireneusz Leśnikowski, rzecznik częstochowskiego UM.

Jak tłumaczy Leśnikowski, za „nową inwestycję” uważa się inwestycję polegającą na utworzeniu lub rozbudowie przedsiębiorstwa lub na rozpoczęciu w przedsiębiorstwie działań obejmujących dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego. Zakończenie inwestycji powinno nastąpić nie później niż w terminie 3 lat od złożenia wniosku.

Warunek utworzenia nowych miejsc pracy uważa się za spełniony, jeżeli nastąpi przyrost netto o co najmniej 5 miejsc pracy w danym przedsiębiorstwie. Wzrost zatrudnienia winien nastąpić nie później niż w okresie 6 miesięcy od dnia zakończenia inwestycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.