Facebook Google+ Twitter

Częstochowskie eleminacje do famy zakończone

29-30 kwietnia w częstochowskim klubie "Rywal" przy domu studenckim "Maluch" odbyły się eliminacje do Famy 2010, która odbędzie się w Świnoujściu.

Zwycięzca częstochowskich eliminacji do Famy 2010. Zespół Kid Brown / Fot. Damian LeciakW dniach 29 -30 kwietnia w częstochowskim klubie "Rywal" przy domu studenckim "Maluch" odbyły się eliminacje do Famy 2010, która odbędzie się w Świnoujściu.Jeden z uczestników "Przem" / Fot. Damian Leciak

W eliminacjach wzięło udział wielu lokalnych artystów z Częstochowy, którzy prezentowali różne gatunki muzyczne od popu po rock, czy hip hop. Każdy z wykonawców starał się zaprezentować jak najlepiej, ponieważ każdy chciał pojechać na famę, gdyż jest to prestiżowa nagroda dla zespołu, który może się pokazać szerszej publiczności. Jury po dość burzliwych obradach przyznało jeden bilet na Famę, który dostał zespół Kid Brown.

Jury również postanowiło przyznać trzy rekomendacje. Rekomendację otrzymali: Krzyż:Kross, Małe Kino oraz Perspektywa. Rekomendacje nie oznaczają, że te zespoły pojadą do Świnoujścia, ale rada programowa Famy po przeanalizowaniu rekomendacji może zaprosić ich na festiwal. Dwóch członków jury Piotr "Dziker" Chrząstek oraz Ryszard Strojec będzie promować artystów, którzy wygrali częstochowskie eliminacje.

A oto pełne uzasadnienie jury oraz wyróżnione zespoły: Kid Brown za dobrze przygotowany soulowy band z potencjałem. Rekomendację otrzymali: Krzyż:Kross za niespotykaną i nietypową oryginalność instrumentalną i sarkastyczne teksty o miłości; Małe Kino za piękną lirykę, cudowny folk oraz za niespotykane połączenie poezji z brzmieniem rockowym; Perspektywa za ciekawe i nowatorskie podejście do siebie i autentyczność. Dodatkowe wyróżnienia na scenie częstochowskiego klubu studenckiego „Rywal” otrzymali również: zespół Grind za wokal, zespół Nosferatis za zaangażowanie i konsekwencje i zespół Pojutrze za image sceniczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.