Facebook Google+ Twitter

Częstsze kontrole autokarów w ferie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-16 14:10

W pierwszych czterech województwach w kraju zaczynają się zimowe ferie. Policjanci i inspektorzy transportu drogowego przypominają, że w tym czasie będą częściej kontrolować autokary przewożące dzieci i młodzież.

W czterech województwach w kraju zaczynają się zimowe ferie. Policjanci i inspektorzy transportu drogowego przypominają, że w tym czasie będą częściej kontrolować autokary przewożące dzieci i młodzież.

Funkcjonariusze radzą by, gdy stan techniczny autokaru budzi podejrzenia, zwrócić się do policji z prośbą o kontrolę sprawności pojazdu. Rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur zaznacza, że przed wyjazdem na wypoczynek warto dobrze wybrać przewoźnika.

Wzmożonych kontroli drogówki i inspekcji transportu należy się spodziewać na parkingach, skąd najczęściej wyjeżdżają autokary i na głównych trasach.

Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji radzi, aby poddać autobus dodatkowym badaniom technicznym na stacji kontroli pojazdów. Wystarczy, że pasażerowie autokaru złożą się na stosunkowo niewielkie koszty takiego badania, które w sumie wynoszą około 200 złotych.

Wiele turnusów rozpoczyna się już w ten weekend i policjanci już mają ręce pełne roboty. Sprawdzają ogólny stan techniczny pojazdu, ogumienia i świateł. Kontrolują też dokumenty. W każdym województwie jest przynajmniej kilka punktów kontroli autobusów, gdzie po wcześniejszym umówieniu terminu można skontrolować pojazd ruszający w daleką trasę.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.