Facebook Google+ Twitter

Członkom załogi porwanego statku nic się nie stało

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 10:52

Według wstępnych informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych 27. członkom załogi porwanego przez somalijskich piratów statków nic się nie stało. Statek należy do norweskiego armatora, wśród członków załogi jest 5 Polaków.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski zapewnia, że MSZ jest w stałym kontakcie z rodzinami porwanych Polaków. Jak dodaje zostały powiadomione także wszystkie nasze placówki w rejonie porwania, a także w innych regionach świata. Paszkowski zapewnia, że nasze placówki podjęły energiczne działania, polegające na utrzymywaniu stałego kontaktu z armatorem, flotą brytyjską i amerykańską oraz innymi flotami znajdującymi się w rejonie porwania.

Jak dodaje Piotr Paszkowski informacje na temat porwanej załogi polskie MSZ otrzymuje głównie od norweskiego armatora oraz władz w Oslo, które powołały w sprawie porwanego statku sztab kryzysowy.
Wczoraj strona norweska poinformowała, że somalijscy piraci, którzy uprowadzili statek z Polakami na pokładzie, domagają się okupu. Statek porwano kilkaset kilometrów od brzegów Somalii. Na pokładzie było łącznie 27 osób z różnych krajów. Uprowadzona jednostka to norweski tankowiec, który pływa pod banderą Bahamów.

W zeszłym roku u wybrzeży Somalii dla okupu uprowadzono ponad 130 jednostek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.