Facebook Google+ Twitter

Członkowie Anonymous usłyszeli zarzuty

Amerykańscy hakerzy z grupy Anonymous do tej pory byli bezkarni. Aż do teraz, trzynastu członków grupy oskarżono o ataki na amerykańskie strony od września 2010 r. do stycznia 2011 r.

 / Fot. Vincent DiamanteHakerom postawiono zarzuty uczestnictwa w "Operacji Payback", w ramach której spiskowali, by uszkodzić chronione sieci komputerowe. Podobno hakerzy chcieli, by zasoby zaatakowanych instytucji były "niedostępne dla ich klientów i użytkowników".

Anonymous to globalna grupa aktywistów internetowych. Akcje są najczęściej wykonywane przez pojedyncze jednostki, ale pod ich działaniami podpisuje się cała grupa. Sprzeciwiają się ograniczaniu wolności obywatelskich, korupcji, konsumpcjonizmowi, cenzurze, fair use, katolickiej etyce seksualnej, wpływowi Kościoła katolickiego na życie publiczne czy łamaniu praw zwierząt. Uderzają zwykle w instytucje z tym związane (np. walczące z piractwem dóbr kultury).

Ich atakami padły m.in. Motion Picture Association of America, Mastercard, Visa, Bank of America, Biblioteka Kongresu, ministerstwa sprawiedliwości. Oskarżeni są w wieku od 21 do 65 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.