Facebook Google+ Twitter

Członkowie SM Wielkopolanka mogą odetchnąć z ulgą

Prezes poznańskiej spółdzielni Dorocie Falkowskiej udało się doprowadzić do sprzedaży kilku nieruchomości i spłaty największych wierzycieli.

Sytuacja Wielkopolanki wpływała ujemnie nie tylko na wierzycieli, ale przede wszystkim na dwa i pół tysiąca członków spółdzielni, szczególnie przez ostatni rok. Na początku część członków zaczęła otrzymywać informacje od byłych władz spółdzielni, że do wykupionych już mieszkań będzie musiała dopłacić. W zależności od wielkości mieszkania kwoty wahały się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Następnie spółdzielnia nakazała znaczne dopłaty za ogrzewanie, choć nie miała do tego uprawnień. W styczniu 2007 roku jeden z głównych wierzycieli - Enea odcięła energię w części budynków należących do spółdzielni. Mieszkańcy zostali pozbawieni prądu na klatkach schodowych i w garażach, zaś przedsiębiorcy wynajmujący lokale biurowe nie mogli należycie prowadzić swojej działalności.

W związku z sytuacją mieszkańcy wystąpili z wnioskiem o upadłość.
Jednak władze spółdzielni podpisały umowę z warszawską firmą Beta Pro Capital, która kupiła między innymi wieżowiec przy ul. Gronowej oraz trzy budynki przy ulicy Wojskowej. To pozwoliło na spłatę wierzycieli. - Spółdzielnia wychodzi na prostą i nie ma obawy, że wystąpią odcięcia wody czy prądu, a wcześniej takie niebezpieczeństwo było realne. Członkowie spółdzielni mogą czuć się bezpiecznie. O ile będą płacili czynsze, Wielkopolanka nie straci płynności finansowej - zapewnia prezes Wielkopolanki Dorota Falkowska.

Władze spółdzielni zapowiadają wycofanie z sądu wniosku o upadłość.

Źródło : WTK, Gazeta Wyborcza, epoznan.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.11.2007 13:12

(+) Obywatelsko-lokalny tekst

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.