Facebook Google+ Twitter

Człowieczy los nie jest bajką, ani snem…

Piosenka w większości ludziom jest znana, a najbardziej starszemu pokoleniu. Anna German (zm.w 1982 r.), gdy śpiewała ją, doskonale potrafiła oddać emocje tej piosence. Słowa jej do dzisiaj są na miarę czasu, na miarę naszego losu.

Pan Bronisław i syn Mikołaj / Fot. Jolanta Maria BudniakA czymże tak naprawdę jest los człowieka? Czy rodząc się, z góry
jest wiadomo jakie będzie nasze życie? Czy los w dużej mierze zależy od nas, czy los to przeznaczenie?

Skoro człowieczy los „nie jest bajką, ani snem”, to czym? Nieodwołalną koniecznością kontynuacji własnego życia, natomiast przeznaczenie, to jakaś koncepcja, gdzie losy człowieka z góry są określone.

Każdy kto z nas wchodził w dorosłe życie, marzył. Strefą naszych marzeń było-jest zbudowanie ciepłego ogniska domowego w parze ze szczęściem, dobrobytem. I do tego każdy dążył lub dąży. Ale czy każdemu to się udało, kto wszedł w dorosłe życie i posiadanie własnej rodziny?

Poruszająca historia jednego z mieszkańców Zabrza, Bronisława Gomulnickiego, którego syn urodził się bardzo chory, na tyle, że musiał się zwolnić z pracy. Mikołaj do dzisiaj od chwili narodzin potrzebuje całodobowej opieki. Żona Bronisława G. zostawiła go samego, postanowiła „nie tracić młodości” . Nie miał innego wyjścia. Miał wybór, albo oddać dziecko do zakładu zamkniętego lub zwolnić się z pracy. Ojcowska miłość jednak zwyciężyła.

Poniżej będzie podany link, gdzie czytelnicy będą mogli zapoznać się w całości z historią p. Bronisława. 8 października w Zabrzu będzie organizowany wieczór francuski, na którym zaproszeni goście wspólnie się zastanowią jak pomóc tej rodzinie czyli ojcu i choremu dziecku.

Ja jako organizator wspólnie z hotelem Ibis dziękujemy tym osobom, które chętnie i ze szczerego serca włączą się w tę akcję. (telefon kontaktowy 501 251 611)

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zostaem-sam-z-chorym-synem_78518.html

Człowieczy los jest zwyczajnym szarym dniem,
Człowieczy los niesie trudy, żal i łzy,
Pomimo to, można los zmienić w dobry lub zły.
Uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj!
Na dzień szczęśliwy nie czekaj,
Bo kresu nadejdzie czas,
Nim uśmiechniesz się chociaż raz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pani Marto, mogę prosić o źródło tej statystyki? Chętnie się zapoznam, chociaż to o czym Pani wspomina nijak ma się do treści mojego komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

8 na 10 ojców odchodzi na wiadomość, że żona urodzi chore dziecko. Sami lewacy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andreju, lewica by się z Panem nie zgodziła. Dla nich jest Pan już homofobem z ciemnogrodu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało się mówi o "ojcowskiej miłości". Zwykle "miłość matczyna" matczyna jest w modzie. A przecież do wychowania dziecka trzeba tak samo miłości ojcowskiej, jak i miłości matczynej, jak i zrozumienia dla nich obu społeczeństwa, w którym żyjemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała publikacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.