Facebook Google+ Twitter

Człowiek dzięki któremu Jan Paweł II polubił hip-hop

Ojciec Stan Fortuna to charyzmatyczny i ciągle uśmiechnięty franciszkanin, który na co dzień pracuje wśród trudnej młodzieży na Bronxie w Nowym Jorku. To dzieki jego muzyce Jan Paweł II polubił hip-hop. Niedawno Fortuna gościł w Łodzi.

Ojciec Stan wraz z portretem umiłowanego Ojca Świętego / Fot. Piotr Drzwieckiojciec Stan podczas koncertu / Fot. Piotr DrzewieckiOjciec Fortuna wydał ponad dwadzieścia płyt z muzyką w stylu hip-hop, folk, jazz, reggae i gospel. Jest znakomitym basistą, gitarzystą, gra również na klawiszach i bębnach, świetnie śpiewa, komponuje i pisze teksty. Większość swoich płyt o. Stan zadedykował Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Ojciec Stan po raz drugi gościł w Łodzi z okazji XIV Łódzkich Dni Rodziny organizowanych przez Centrum Służby Rodzinie. Dał kilka koncertów, m.in.: w Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi. Śpiewał swoje największe przeboje, jak i nowopowstałe piosenki. Wieczorem 28 maja o. Stan koncelebrował mszę świętą w Parafii św. Rodziny na Retkini oraz wygłosił homilię. Nawiązał do obchodzonego święta Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i zwrócił uwagę, że to Maryja czuwa nad wszystkimi rodzinami na całym świecie i pomaga im z miłością. „Cała prawdziwa miłość wymaga poświęceń, ale nie lękajcie się, gdy jest ona wymagająca. Nie jesteście na tej drodze sami – Matka czuwa nad kościołem w Polsce, na świecie, a więc i nad wami. Ona jest Matką Pięknej Miłości” – przekonywał franciszkanin.

Dzieci z uwagą słuchały piosenek franciszkanina / Fot. Piotr DrzewieckiTuż po Eucharystii odbył się koncert o. Fortuny. Muzyk wykonał kilkanaście piosenek, udało mu się do śpiewania wciągnąć też wiernych. W przerwach między piosenkami, opowiadał różne anegdotki ze swojego życia, Zachęcał do zaangażowania się w ochronę życia poczętego. Przed sceną zgromadziła się liczna grupka maluchów, do których ojciec często zagadywał i się uśmiechał. Nie obyło się bez bisów.
koncert / Fot. Piotr Drzewiecki
Na zakończenie koncertu dzieci wręczyły o. Fortunie kilkanaście róż oraz wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. Ojciec wyraził nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mu dane przyjechać do Łodzi i być może znów zagrać w parafii, która zgodnie ze swymi patronem, jest jedną wielką rodziną i wyraźnie dało się to odczuć podczas koncertu.

Podczas koncertu można było wziąć udział w loterii fantowej oraz kupić cegiełkę - płytę ojca Stana, nagraną podczas jego zeszłorocznej wizyty w Łodzi. Dochód przeznaczony jest na budowę nowego Domu Samotnej Matki. Jest to jedyna płyta tego niezwykłego muzyka dostępna w Polsce. Każdy, kto kupił płytę podczas koncertu, mógł otrzymać autograf tego niezwykłego franciszkanina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.