Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24213 miejsce

Człowiek jak świnia, wszystko zeżre?

Wygląda na to, że już przywykliśmy do kolejnych afer żywnościowych, w tym ostatnich: mięsno - wędliniarskiej, solnej i suszowej. Nie budzą bowiem tak wielkich emocji jak chociażby polityka, ekologia, ochrona natury i majtki Dody

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sow_with_piglet.jpg&filetimestamp=20070311211921 / Fot. Wikipedia / Fot. W24Człowiek to tylko jeden z wielu milionów rodzajów organizmów zamieszkujących planetę Ziemia i chyba przychodzi czas, że traci pozycję lidera. Najdziwniejsze, że ów proces degradacji odbywa się rękami ludzi, czyli sami sobie gotujemy ten los, co zresztą zdarzało się już przy innych okazjach w przeszłości, aczkolwiek nigdy w tak masowy i powszechny sposób. Cóż, Stwórca nie uczynił nas idealnymi.

Słabością człowieka jest między innymi to, że bez wody i pożywienia nie przeżyje zbyt długo. Nie potrafimy nawet zapadać w banalny sen zimowy, jak niektóre inne ssaki, nie wspominając o pospolitej hibernacji czy innym przetrwaniu z zablokowaniem funkcji życiowych na kilka miesięcy lub setki lat, co jest czymś normalnym dla większości bakterii lub wirusów.

Co więc z tego, że potrafimy uprawiać świadomy seks na dziesiątki lub nawet setki sposobów, osiągać wielokrotne orgazmy, wspaniale budować, pięknie śpiewać, pisać, malować i grać, gdy równocześnie jesteśmy totalnie uzależnieni od codziennego pożywienia.

Najgorsze, że omamieni kolorowymi opakowaniami, ładnym wyglądem zawartości i sugestywną reklamą bezwolnie pakujemy w siebie coraz podlejsze, wręcz śmieciowe jedzenie, dając sobie wmówić , że jemy dobrze i zdrowo. Nasz pokarm produkowany przez ludzi staje się coraz bardziej paskudny, a mimo to durna ludzkość zdaje się tego nie zauważać lub zbytnio to lekceważy.

Zamiast tego wciąż płaczemy i litujemy się nad losem jakiegoś drzewka, ptaszka, żabki, robaka czy owada, potrafiąc w ich obronie czynić wielkie medialne protesty i dramatyczne gesty. Gdzie tu logika?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jesteśmy uodpornieni na wszelkie trucizny dzięki przodkom. Przodkowie nasi jedli prosto i raczej mało przetworzone produkty natury. Dzisiaj wszystko jest tak przetworzone, że nie wiadomo ile jest w kiełbasie mięsa - 6-60 %, czy w ogóle go nie ma. Czy to jest najważniejsze? Możemy jeść sól z ulicy i nie zatruwamy się, bo wszystko zależy od ilości i proporcji z innymi potrawami. Jednak! NIE POPADAJMY W SKRAJNOŚCI. Wolę naturalne mięso i przetwory z mleka w sposób naturalny uzyskane - nie proszki, jakieś mączki itp. Zasadniczo potraw też nie solę itd. :)
Nikt nie wie co komu w czym pomaga lub przeszkadza, aby dobrze pożyć. Wszystkiego tylko sie domyślamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisze Pan ze jest juz tak zile to dlaczego tak duzo ludzi jeszcze zyje na tej planecie , moim zdaniem to dopiero wszystko przed nami , ale prosze, nie tak dramatyzowac jest zile od dawien dawna , ale wcia,z ludzkosc zyje i ogulnie rzecz biora,c ma sie, na 2-ke, , a co be,dzie to pozyjemy zobaczymy , haslo brzmi ratuj sie, kto moze.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja się zgadzam z Bartłomiejem i powiem, że tytuł celniejszy byłby, gdyby brzmiał
Człowiek nie jest świnia, wszystko zeżre....

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 13.03.2012 05:36

Wojciech Arciszewski:

Widać niewiele pan rozumie: człowiek jest częścią przyrody, a ta nie jest z asfaltu i betonu: należy walczyć /jak w cywilizowanych krajach - nie mylić z usa/ by tej przyrody było coraz więcej, a nie mniej: 200 lat uprzemysłowienia zgnoiło Ziemię w takim stopniu, że tylko ślepy i ograniczony takie działanie uzna za sensowne: ma pan dzieci? chce pan, by żyły w takim świecie, gdzie napicie się wody z rzeki grozi poważnymi chorobami? człowiek to najdurniejsze ze stworzeń, które sra, tam skąd czerpie wodę do picia, przeciętny człowiek ma prawo do czystej przyrody, jak i nie jest jej właścicielem - mam gdzieś oceny o zacietrzewieniu etc... takie linki również mam gdzieś: nie urodził się taki, który by mógł mną manipulować, a pan może sobie myśleć co chce: pana "poziom" określa to, że zamiast skupić się na temacie próbuje pan budować negatywny portret adwersarza, o którym pan nie ma pojęcia: schemaciarz to wstęp do oszołoma.
Dyskusji nie przewidywałem i jak widać się nie odbędzie: wyobraźnia nie wszystkim jest dana, chciwość ją niweluje w stopniu znacznym, nie wspominając o głupocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To , że wkrótce będzie człowiek żarł zatrutą żywność i pił zatrutą wodę , skończy się marnie, po prostu śmiertelnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

john 07:50

W moim mniemaniu , reprezentujesz Panie johnie (Mister johnie) typowy okaz zacietrzewionego obywatela, który myśli, że wie wszystko na temat ekologii, lecz kapituluje w dyskusji, gdy tylko ktoś ośmieli się uznać wycinanie jakiegoś drzewka za nieważne lub-o zgrozo-potrzebne. W efekcie, obywatel taki nie potrafi obiektywnie oceniać problemu, staje się nawiedzonym, często bezmyślnym bojownikiem- niby obrońcą natury, a w rzeczywistości marionetką w rękach Wielkich i Bogatych. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, tylko człowiek jada mieszając słodki deser z pikantnym lub kwaśnym, lub na koniec gorącego posiłku zimne lody. O byle jakim jedzeniu pisałam tu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek zje wszystko świnia nie. Przypomniały mi się moje dywagacje nad wyższością psa nad kotem czy komara nad kleszczem link

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 12.03.2012 07:50

Tępienie chciwości i głupoty producentów /jak i klientów kupujących najtaniej/ żywności nie wyklucza myślenia ekologicznego: autor chyba nie zdaje sobie sprawy w jak zatrutym środowisku żyje i produkcja żywności ekologicznej to zdrowie spożywających ją, jak i dalsze nie zatruwanie planety: gdy ktoś stawia tezę "po co pochylać się nad wycinanymi drzewami, skoro Józek zatruł mi kiełbasę" nie ma sensu czytać jego wypocin!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.