Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5132 miejsce

"Człowiek jaki jest, taki jest" - rozmowa z Jerzym Kryszakiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-03 12:16

Jerzy Kryszak – aktor, satyryk, kabareciarz, parodysta. Jako aktor uczestniczył w ponad 48 produkcjach telewizyjnych. Jako kabareciarz i konferansjer występuje w niezliczonych ilościach kabaretonów. W związku z charakterystycznym sposobem mowy dubbinguje także filmy i bajki. Rozmowę z aktorem przeprowadził Piotr Król.

 / Fot. Piotr KrólJerzy Kryszak – aktor, satyryk, kabareciarz, parodysta. Jako aktor uczestniczył w ponad 48 produkcjach telewizyjnych. Jako kabareciarz i konferansjer występuje w niezliczonych ilościach kabaretonów. W związku z charakterystycznym sposobem mowy dubbinguje także filmy i bajki.

- Prywatnie jest Pan wesołym człowiekiem, czy smutnym?

- Różnie – jak każdy. Myślę, że się niczym nie różnię, jedynie sposobem wyłapywania śmieszności, bo jestem na to wyczulony. Jest to taki sposób mielenia tego, co otrzymuję i zostawiania takich jędrniejszych kąsków. Każdy człowiek przekonuję się, że satyra jest w krótkich majteczkach, czyli zaczyna się już od dzieci. Każdy jest satyrykiem, każdy ma jakieś poczucie humoru, tylko zależy, jak to poczucie humoru w sobie pielęgnuje.

- Wszyscy postrzegają Pana jako wesołego człowieka. A co Pana smuci?
- Polityka mnie smuci. Polska mnie smuci. Smuci mnie chamstwo, przeraża mnie agresja. Polityka, bo za wiele jest tam oszustwa, za wiele kłamstw, za dużo jest prywatnego, własnego interesu. Myślę, że choćby taki parlament, czy posłowie powinni robić to społecznie. To powinni być ludzie ustawieni życiowo, dostawać jedynie za przejazdy, żeby im się to opłacało, żeby nie musieli dokładać do interesu, ale żeby nie było żadnych diet w wysokości 11-15 tysięcy, tylko, żeby to była grupa w połowie świetnych prawników – po jednym z każdego regionu, albo z każdego zawodu, albo z każdej branży, żeby ktoś się orientował, żeby pomagać ludziom organizować to życie. A tutaj to prawo jest źle robione, wszystko jest na opak, albo lobbowane. A więc tego nie lubię, ale tak jest na całym świecie. Ideałów nie stworzymy, ale nad tym boleję. Dlaczego my nie jesteśmy inni, lepsi? Można by było tak zrobić, ale nie udaje się. Człowiek jaki jest, taki jest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.