Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16772 miejsce

"Człowiek jest tyle wart, ile daje z siebie innym"

To motto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Fundacja niesie pomoc osobom niepełnosprawnym, pokrzywdzonym przez los z całej Polski. Chciałabym Was poprosić o pomoc dla Arka.

 / Fot. Logo FundacjiFundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" jest organizacją pozarządową. Powstała w marcu 1995 roku. Siedziba fundacji mieści się w Gdyni przy ulicy Płockiej 6a.

- Przesłaniem Fundacji "Pomóż i ty" jest pomoc środowisku osób niewidomych i niepełnosprawnych w szeroko rozumianym aspekcie, a mianowicie walka o ich prawa, reprezentowanie środowiska na forum publicznym, pomoc finansowa, pomoc rzeczowa, opieka społeczna, integracja środowiska i aktywizacja ich działań -tłumaczy Jacek Sojecki, prezes fundacji.

Głównym celem fundacji jest sponsorowanie rehabilitacji, leczenia, operacji, zakup wózków inwalidzkich, protez, sprzętu rehabilitacyjnego oraz sprzętu pomocnego w edukacji podopiecznych, którymi są często dzieci i młodzież. Fundacja stara się nieść pomoc dzieciom niewidomym i niepełnosprawnym, do tego stopnia, by osoby pokrzywdzone przez los mogły stać się pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa. Fundacja organizuje też różne akcje np. Mikołajki, Dzień Dziecka. Te przedsięwzięcia organizowane sa dla dzieci z Domów Dziecka.

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" obecnie zajmuje się zbieraniem środków finansowych na rzecz podopiecznego 14-letniego Arkadiusza Kukawskiego. Chłopiec urodził się z niewykształconymi kończynami górnymi i dolnymi. Do prawidłowego rozwijania się i pełnej samodzielności chłopcu potrzebne są protezy rąk i nóg, których koszt znacznie przekracza możliwości rodziny. Te protezy nie będą jednak służyły chłopcu przez całe życie. Wraz ze wzrostem Arka, trzeba będzie wymieniać je na nowe.

Ja na, łamach naszego serwisu, bardzo proszę o pomoc dla Arka. Liczy się każdy grosz. Każdy darczyńca otrzyma podziękowanie w postaci dyplomu. Pieniądze dla Arka wysyłacie Państwo na konto fundacji z dopiskiem "Protezy kończyn dla Arka Kukawskiego".

fundacjapomozity.sprint.pl

Oto konto fundacji: BANK MILLENNIUM S.A. nr 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273

Dziękuję prezesowi Fundacji Jacekowi Sojeckiemu za podanie mi potrzebnych informacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

lol
  • lol
  • 07.04.2011 17:43

a spierdalajcie

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Człowiek jest tyle wart, ile daje z siebie innym" - bardzo trafne stwierdzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ktoś z nas zdecyduje się pomódz Arkowi!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.