Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21195 miejsce

Człowiek nie pies i czytać musi! Big Book Festival 2015 w czerwcu w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-05-12 14:38

40 spotkań z udziałem stu gości z kilkunastu krajów. Wielkie gwiazdy literatury wezmą udział w dyskusjach o sprawach istotnych i w zabawach nie całkiem poważnych.

 / Fot. mat. organizatoraOrganizatorzy zapraszają w dniach 12-14 czerwca na spotkania, panele, spacery, warsztaty, plenerowe wycieczki i wystawę. W tym roku podczas wszystkich wydarzeń mile widziani są czworonożni przyjaciele, bowiem festiwal odbywa się pod hasłem „Człowiek nie pies i czytać musi!”


Dla każdego miłośnika literatury znajdzie się tu coś dobrego. Poszczególne bloki tematyczne ułatwią wybór.Blok GIGANCI LITERATURY to bliskie spotkania z najważniejszymi współczesnymi autorami z Wielkiej Brytanii, Indii, Norwegii, Finlandii. Gośćmi festiwalu będą świetni powieściopisarze, m.in.: Zadie Smith, Sophie Hannah, Sofi Oksanen, Hanif Kureishi, Lars Saabye Christensen, Herbjørg Wassmo i Jeet Thayil.

W bloku PAMIĘĆ odbędą się rozmowy o tym, jak wspomnienia (osobiste, rodzinne i społeczne) tworzą nas i świat współczesny. W spotkaniach udział wezmą m.in. Iljas Churi, Danny Wattin, Anna Janko, Magdalena Tulli, Joanna Bator, Magdalena Grzebałkowska i Tomasz Łubieński.

Bloki NA WSCHÓD i NA ZACHÓD to rozmowy ponad podziałami i granicami. Kilka pokoleń pisarzy z Polski i krajów sąsiedzkich będzie rozbijać stereotypy i szukać bliskości. Nie koniecznie na serio. Spotkają się m.in.: Władimir Sorokin, Swietłana Aleksijewicz, Janusz Leon Wiśniewski, Boris Reitschuster, Angelika Kuźniak, Eugen Ruge, Magdalena Parys i Stefan Chwin.

POGADANKI
to nowa seria niby-wykładów, czyli wciągających opowieści ilustrowanych pięknymi fotografiami. Krzysztof Tomasik zaprezentuje dawne seksbomby, Monika Małkowska – najlepsze i najbrzydsze okładki książek, a Marek Beylin – nieszablonowe życie Aliny Szapocznikow.

Z ZIMNĄ KRWIĄ to blok dla osób o mocnych nerwach. Mistrzowie powieści kryminalnych i policyjni eksperci pokażą swój warsztat. Katarzyna Bonda przeprowadzi oględziny ciała ofiary a Mariusz Czubaj zaprezentuje martwą naturę. Zygmunt Miłoszewski pokaże jak napisać świetny serial, a Gaja Grzegorzewska nauczy wyobraźni w 120 minut.

Big Book Festival odbywa się od 2013 roku
. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Kultura nie boli”. Odbywa się ono dzięki wsparciu finansowemu Urzędu M.St. Warszawy, Fundacji im. Heinricha Bölla, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Festiwal jest wydarzeniem społecznym i współtworzy go kilkudziesięciu partnerów publicznych i prywatnych.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny, ale na część z nich wymagana jest rejestracja.
Impreza odbywa się w fabryce SerWar przy ul. Hożej 51 oraz w przestrzeni miasta. Więcej informacji na stronie www.bigbookfestival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.