Facebook Google+ Twitter

Człowiek Roku 2012 magazynu Czas Wina

Już po raz trzeci, w pięknym Dworze Sieraków prowadzonym przez małżeństwo Karolinę Grabowską i Pawła Gąsiorka odbyła się gala Człowieka Roku 2012 magazynu Czas Wina. W tym roku ten tytuł przypadł Patrici Atkinson.

 / Fot. Wiesław UrbańczykTytuł Człowiek Roku magazynu Czas Wina przyznawany jest od trzech lat. W roku 2010 został przyznany Agustiemu Torello Mata, wybitnemu hiszpańskiemu enologowi i producentowi Cavy. Laureatami w roku 2011 zostali: Jair Agopian, współautor odrodzenia bułgarskiego winiarstwa, właściciel winiarni Castra Rubra oraz, ojciec sukcesu win Agopiana, ikona współczesnego winiarstwa, słynny „latający” winemaker Michel Rolland.

Osoby wyróżnione tytułem wzmacniają swoją rozpoznawalność w Polsce jako światowe autorytety. Należy pamiętać, że Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków wina w Europie, dzięki czemu stajemy się ważnym partnerem dla zagranicznych dystrybutorów. Wydawnictwo Czas Wina od ponad 10 lat
propaguje wiedzę na temat win.

Tytuł Człowiek Roku przyznawany jest największym osobistościom światowego winiarstwa. W tym roku na uroczystej Gali w Dworze Sieraków tytuł człowieka roku otrzymała Brytyjka, która od początku lat 90. prowadzi we Francji z sukcesem winiarnię Clos d’Yvigne. Winiarzem została przez przypadek. Dzięki sile charakteru, pracowitości i wytrwałości nauczyła się uprawiać winorośl oraz opanowała od podstaw tajniki produkcji wina. Przy okazji odkryła w sobie talent sommelierski i… literacki. Napisała dwie książki, które stały się bestsellerami. Stworzyła w Clos d’Yvigne. ekskluzywny ośrodek enoturystyczny. Kobieta wielu talentów i wielkiej odwagi, której wina rozsławiły w świecie apelację saussignac. W czasie Gali pokazano 15 minutowy film o jej ciężkiej pracy i stosunku do otoczenia. Laureatka podpisywała również książki. Na jej cześć przygotowano wspaniały kolorowy tort na którym widniała butelka wina z dwiema flagami brytyjską i francuską.O całą - jakże poetycką oprawę - zadbał prowadzący oraz tłumacz MichaŁ Bardel - redaktor naczelny czasu Wina, który w humorystyczny sposób przedstawił zyciowe pasje laureatki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.