Facebook Google+ Twitter

„Człowiek w obliczu starości"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-14 18:06

Z racji obchodzonego w październiku Międzynarodowego Dnia Osób Starszych jutro (15 października) w toruńskim Dworze Artusa zostanie podjęta dyskusja na temat problemów ludzi dojrzałych we współczesnym świecie.

Omówiony będzie proces starzenia się społeczeństwa w aspekcie psychologicznym, edukacyjnym i przemian modelu rodziny. A wszystko to w ramach konferencji „Człowiek w obliczu starości”.

Ludmiła Zając-Lamparska z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w swoim wystąpieniu wskaże możliwości wspomagania osób starszych w zakresie funkcjonowania poznawczego i społecznego. Lidia Królikowska opowie o pozytywnym wpływie Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na seniorów. Jan Maria Jackowski poruszy problematykę starzenia się społeczeństwa w aspekcie przemian modelu rodziny. Jerzy Tadeusz Kowaleski zainteresuje zebranych starzeniem się ludności i wybranymi społecznymi następstwami tego procesu w skali kraju i regionu.

W konferencji udział weźmie posłanka Domicela Kopaczewska, członek Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Oprawę muzyczną konferencji zapewni Chór Męski Copernicus, amatorski zespół artystyczny Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, które repertuar składa się z utwory wybitnych kompozytorów polskich, polskie pieśni patriotyczne, pieśni operowe.
Organizator konferencji - Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspiera ludzi dojrzałych finansując Regionalny Program Aktywności Fizycznej Seniorów. W ramach realizacji programu odbywają się szkolenia dla trenerów, zajęcia ruchowe oraz szkolenia dla osób powyżej 50 roku życia w zakresie nowoczesnych zasad treningu dla poprawy sprawności krążeniowo-oddechowej i wytrzymałości mięśniowej. Na realizację tegorocznej edycji programu dla seniorów Urząd Marszałkowski przeznaczył prawie 160 tysięcy złotych. Początek konferencji „Człowiek w obliczu starości” jutro (15 października) w Dworze Artusa w Toruniu o godzinie 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.