Facebook Google+ Twitter

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY koncert z udziałem Małgorzaty Walewskiej

PRZED NAMI WYDARZENIE BEZ PRECEDENSU - PIERWSZE PUBLICZNE WYKONANIE FRAGMENTÓW KONKURSOWYCH KOMPOZYCJI OPERY CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY. NA KONCERT Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM MAŁGORZATY WALEWSKIEJ ZAPRASZAMY 5 STYCZNIA. BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY koncert z gościnnym udziałem Małgorzaty Walewskiej / Fot. Teatr Wielki w Łodzi
Publiczność ma głos!

Takiej opery w historii współczesnej muzyki polskiej jeszcze nie było. Teatr Wielki w Łodzi ogłosił Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na operę CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY, która nawiązywać będzie treścią do historii łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego i współczesnych losów jego tekstylnego imperium.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 40 kompozytorów z Polski, Hiszpanii, Iranu, USA i Włoch. Do 20 grudnia 2016 roku Jury wyłoni trzech finalistów, którzy zostaną zaproszeni przez Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi, Pawła Gabarę, do współpracy przy publicznym wykonaniu fragmentów opery.

Pierwsze publiczne wykonanie fragmentów konkursowych kompozycji opery CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk odbędzie się 5 stycznia 2017 o godz. 18:30 na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi z udziałem solistów, chóru mieszanego i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Gościnnie wystąpi znakomita mezzosopranistka Małgorzata Walewska.

Publiczność będzie uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu – w koncercie, połączonym z próbą otwartą i spotkaniem artystycznym z kompozytorami, biorącymi udział w finale konkursu. Widzowie będą mogli wybrać najlepszą ich zdaniem kompozycję. Na podstawie głosowania Jury oraz Słuchaczy/Widzów i Internautów (głosowanie internetowe zakończy się o północy z 29 na 30 stycznia 2017 roku), zostanie wybranych dwóch kompozytorów, którzy przejdą do III etapu (jeden wybrany przez Jury, drugi przez Publiczność).

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 30 stycznia w południe.

W Jury konkursu zasiadają: Krzysztof Penderecki, Joanna Wnuk-Nazarowa, Elżbieta Penderecka, Urszula Kryger, Maciej Tworek i Wojciech Rodek.
Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Krzysztof Korwin Piotrowski. Mecenasem konkursu i fundatorem nagród jest łódzka Manufaktura.
Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu są dostępne na stronie internetowej TW w Łodzi: www.operalodz.com w zakładce konkurs.

Bilety w cenie 15 zł
do nabycia na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.