Facebook Google+ Twitter

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY - Publiczność ma głos

Który z czwórki młodych kompozytorów przejdzie do kolejnego etapu konkursu „Człowiek z Manufaktury” i napisze I akt opery? Trwa głosowanie publiczności.

„Nie ma drugiego takiego konkursu!” – głosowanie na kompozytora operyW rotundzie galerii handlowej Manufaktury do niedzieli (29.01) można posłuchać konkursowych fragmentów opery „Człowiek z Manufaktury”. Który z czwórki młodych kompozytorów przejdzie do kolejnego etapu konkursu i napisze I akt opery? Trwa głosowanie publiczności. Na na swojego faworyta mogą Państwo głosować przy specjalnie przygotowanym stanowisku w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. W niedzielne popołudnie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z kompozytorami. Nie zabraknie również muzyki na żywo!

Czterech młodych i bardzo zdolnych kompozytorów bierze udział w kolejnym etapie konkursu na operę „Człowiek z Manufaktury”, którą przygotowuje Teatr Wielki w Łodzi. Nie tylko jury, ale również melomani mogą wybrać najlepszą kompozycję. Multimedialne stoisko z czterema parami słuchawek, z których można usłyszeć kilkunastominutowe fragmenty opery „Człowiek z Manufaktury” stanęło w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Po wysłuchaniu muzyki, goście Manufaktury mogą zagłosować na ulubionego kompozytora. Twórca, która zdobędzie największe poparcie Publiczności przejdzie do kolejnego – trzeciego - etapu konkursu. Na swoich faworytów mogą Państwo głosować w przy stoisku w rotundzie Manufaktury oraz internetowo na stronie www.operalodz.com

– Nie ma drugiego takiego konkursu! To unikatowy projekt nie tylko w skali kraju, ale i całego świata – mówił Krzysztof Korwin-Piotrowski, koordynator projektu „Człowiek z Manufaktury” podczas koncertu inaugurującego II etap konkursu, na początku stycznia w Teatrze Wielkim w Łodzi. – Jeszcze nigdzie na świecie publiczność nie decydowała o tym, kto skomponuje operę. Biorą więc Państwo udział w epokowym wydarzeniu i tworzą historię współczesnej muzyki! – dodał.
W niedzielę 29 stycznia od 14.45 do 16.00 w rotundzie Manufaktury wystąpi zespół Mellow D Project. Tworzy go pięcioro przyjaciół, którzy w wyjątkowy sposób łączą klasyczne brzmienie harfy i altówki z sekcją rytmiczną – kontrabasem i perkusją, a całość dopełnia kobiecy śpiew. Ciekawe instrumentarium daje muzykom duże możliwości brzmieniowe, przekładające się na zróżnicowany repertuar. W niedzielę zespół Mellow D Project wykona dla Państwa najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki filmowej.

O godz. 15 na scenie zaprezentują się półfinaliści konkursu: Katarzyna Brochocka, Kamil Cieślik, Rafał Janiak i Aleksander Nowak, którzy pokonali aż czterdziestu kompozytorów z różnych krajów, biorących udział w konkursie „Człowiek z Manufaktury”. Krzysztof Korwin-Piotrowski porozmawia z twórcami nie tylko o inspiracjach muzycznych i interpretacji libretta „Człowieka z Manufaktury” autorstwa Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. O godz. 15:45 ponownie wystąpi dla Państwa Mellow D Project. Dodatkowo w rotundzie będzie można podziwiać stroje teatralne, w których występowali artyści łódzkiej opery w największych inscenizacjach w historii placówki.

Który z czwórki młodych kompozytorów przejdzie do kolejnego etapu konkursu i napisze I akt opery? O tym przekonamy się już 30 stycznia w południe. Do tego czasu każdy z nas może mieć wpływ na przebieg konkursu.

Przypomnijmy: „Człowiek z Manufaktury” to wspólny projekt Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Manufaktury. Akcja opery będzie umiejscowiona w Łodzi w XIX i w XX wieku. Łączna pula nagród dla wszystkich uczestników wynosi 51 tys. złotych, w tym zawiera się nagroda Grand Prix – 30 tys. złotych. Jej zdobywca otrzyma dodatkowo honorarium autorskie w wysokości 15 tys. złotych, co daje w sumie 45 tys. złotych. Mecenasem konkursu i Fundatorem nagród jest Manufaktura w Łodzi znajdującą się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Jury w składzie: Krzysztof Penderecki, Joanna Wnuk-Nazarowa, Urszula Kryger, Maciej Tworek, Wojciech Rodek oraz Elżbieta Penderecka (partycypująca w obradach od II etapu konkursu), przeanalizowało ponad 40 zgłoszeń i wybrało najlepsze cztery kompozycje. Do trzeciego etapu konkursu przejdą dwie osoby – jedna wskazana przez publiczność, druga – przez jury. Finaliści skomponują pierwszy akt opery, po czym zostanie wyłoniony zwycięzca.

Premierę opery „Człowiek z Manufaktury”, z udziałem wybitnej mezzosopranistki Małgorzaty Walewskiej, na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zaplanowano na 24 listopada 2018. Natomiast 18 maja 2019, podczas urodzin Manufaktury, widowisko zostanie zaprezentowane w plenerze – na scenie na rynku Manufaktury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.