Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5619 miejsce

Człowiek z pasją o. Roman Woźnica Misjonarz Klaretyn

Biblioteka szkolna gimnazjum jest miejscem nie tylko wielu działań czytelniczych, ale również spotkań z ciekawymi ludźmi. W ramach cyklu "Człowiek z pasją" gościł o. Roman Woźnica - Misjonarz Klaretyn, prezes Fundacji "Zostaw Ślad".

 / Fot. Archiwum szkołyBiblioteka szkolna zbąszyńskiego gimnazjum jest miejscem nie tylko wielu działań czytelniczych, ale również spotkań z ciekawymi ludźmi. W ramach cyklu "Człowiek z pasją" u gimnazjalistów gościł o. Roman Woźnica - Misjonarz Klaretyn, prezes Fundacji "Zostaw Ślad".

 / Fot. Archiwum szkołyGość opowiedział o swoim powołaniu i 20 letniej pracy na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Podczas spotkania młodzież obejrzała zdjęcia afrykańskiej przyrody, obrazujące warunki życia codziennego ludzi - zarówno dzielnice bogatsze jak i te biedniejsze – tzw. slumsy. Duże zaciekawienie wzbudziła kuchnia afrykańska, która charakteryzuje się przygotowywaniem i spożywaniem posiłków na zewnątrz domów, a jednym z jej przysmaków jest dobrze przyrządzony pyton czy kobra.

 / Fot. Archiwum szkołyMłodzież mogła z o. Romanem porównać i porównać o warunkach nauki w Polsce i w szkole afrykańskiej, sposobie spędzania wolnego czasu. Niewątpliwie życie nastolatków na Wybrzeżu Kości Słoniowej jest trudniejsze niż u nas, młodzi ludzie ciężko pracują, pomagają w pracy na roli, w prowadzeniu gospodarstwa domowego, opiekują się rodzeństwem.

 / Fot. Archiwum szkołyO. Roman pokazał również Kościół Katolicki, który funkcjonuje dzięki wieloletniej pracy misyjnej ojców klaretynów i katechistów, podkreślał wielkie zaangażowanie wspólnot. Spotkanie wzbogaciło wiedzę o tej części Afryki, położenie, kulturę, życie codzienne jej mieszkańców w pomoc najuboższym. Temu służy też powołana Fundacja "Zostaw Ślad", która "została powołana do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym, zwłaszcza chorym i biednym w Polsce i na całym świecie".

 / Fot. Archiwum szkołyDużo ciepłych słów gość skierował do uczniów zaangażowanych społecznie oraz włączających się w akcje charytatywne. Blisko dwugodzinne spotkanie z wolontariuszami zbąszyńskiego gimnazjum było niezapomnianym przeżyciem, pokazało bowiem, że warto pomagać każdemu człowiekowi zgodnie z hasłem fundacji "Nie musisz, ale możesz..."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesująca postać Roman Woźnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.