Facebook Google+ Twitter

Człowiek znaczy kobieta. Recenzja spektaklu "Sex, metro i mp3"

Spektakl "Sex, metro i mp3" Teatru Bajka z Kasią Skrzynecką w roli głównej, to kapitalny tekst, wzbogacony występami tanecznymi Pawła Owsikowskiego i Anny Janikowskiej. Refleksje głównej bohaterki powinny dać do myślenia współczesnym matkom, które "chuchając i dmuchając" na swoich synków nieświadomie wychowują kolejną odmianę męskiego "aliena".

Niepozorne wejście główne do Teatru "Bajka". / Fot. Emi SobońAkcja spektaklu rozgrywa się w ekskluzywnym pokoju ośrodka psychiatrycznego, w którym główna bohaterka, seksowna blondynka chętnie racząca się winem, przedstawia swoje wywody, wnioski i doświadczenia z mężczyznami. Lekkość słowa, niesamowity kontakt z widzami oraz naturalność z jaką grał Skrzynecka jest fantastyczna. Przedstawiając widzom świat mężczyzn: metro, techno i retroseksualnych z prawdziwą wiarą w swoje słowa tłumaczy "winę" współczesnych kobiet niejako odpowiedzialnych za stworzenie takich odmian płci przeciwnej, których bezpardonowo nazywa "alienami", "ciumokami" i "ćwokami". Z jednej strony oburzona jest na mężczyzn, którzy zapatrzeni w siebie, trzymają się maminych spódnic i wykorzystują kobiety psychicznie i emocjonalnie, z drugiej zastanawia się nad konsekwencjami tworzenia się kolejnych "odmian" tych osobników oraz ....zmianą własnej orientacji seksualnej.

Scena, na której rozgrywała się akcja spektaklu. / Fot. Emi SobońRefleksje głównej bohaterki, choć nieco przesadzone, z pewnością dają do myślenia również współczesnym matkom, które "chuchając i dmuchając" na swoich synków nieświadomie wychowują kolejną odmianę męskiego "aliena". Cieszę się, iż nie tylko ja uważam, iż należy (w granicach rozsądku) pozwolić synowi na rozwiązywanie podwórkowych konfliktów we własnym zakresie. Wychowujmy na mężczyzn, a nie zniewieściałych chłoptasiów, którzy z byle problemem będą przez całe życie biec do mamusi po pomoc i wsparcie, a jedyną osobą, którą będą zdolni pokochać - będą oni sami.

Świetne monologi oraz dialogi z publicznością wzbogacone występami tanecznymi Pawła Owsikowskiego i Anny Janikowskiej na długo zostaną w mojej pamięci. Już 22 maja odbędzie się kolejny spektakl, do obejrzenia którego serdecznie zapraszam. Szczególnie zachęcam młodych lekarzy, a zwłaszcza anestezjologów wolnego stanu, do uczestnictwa w spektaklu. Główna bohaterka szuka nowego partnera wśród przedstawicieli branży medycznej i gorąco zaprasza do odwiedzenia jej w garderobie po spektaklu.

Serdecznie dziękuję Dyrekcji Teatru za zaproszenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.