Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9079 miejsce

"Człowiek-koń" stoi na ulicy w Szkocji

Wydawać by się mogło, że potwór z Loch Ness jest jedynym mitycznym zwierzęciem zamieszkującym Szkocję. Jednak dzięki funkcji Google Street View dowiadujemy się, że w mieście Aberdeen jest człowiek-koń!

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=Aberdeen+horseboy&sll=57.137725,-2.103638&sspn=0.345763,1.352692&ie=UTF8&hq=horseboy&hnear=Aberdeen,+United+Kingdom&ll=57.142014,-2.108688&spn=0.040887,0.169086&t=h&z=13&iwloc=A / Fot. fot. screenHorseboy - tak ciekawą istotę nazywają brytyjskie media. Zdjęcie wykonane przez Google dla projektu Street View ukazuje prawdopodobnie mężczyznę ubranego w czarne buty i spodnie oraz fioletową koszulę. Nie było by w nim nic interesującego, gdyby nie fakt, że jego głowę zdobi maska w kształcie końskiego łba. Patrząc na pierwszy rzut oka zauważyć można postać dziwoląga a nie przebranego człowieka. Zaciekawieni internauci zaczęli zadawać pytanie kogo widać na niezwykłym zdjęciu?http://news.bbc.co.uk/2/hi/scotland/10405428.stm / Fot. fot. screenSkrzynka mailowa stacji telewizyjnej BBC rozgrzała się do czerwoności. Tysiące Brytyjczyków twierdziło, że widziało wcześniej "horseboy'a" a nawet wie jak się nazywa. Jednak okazało się, że zbyt wiele osób nosi taką samą maskę jak na zdjęciu ze Street View i nie można dokładnie zidentyfikować przebierańca. Co ciekawe, doniesienia o spotkaniu z "horseboy'em" docierają z całej Europy m.in. z Niemiec czy Norwegii. Warto jeszcze zaznaczyć, że "człowiek-koń" patrzy dokładnie w kamerę Google, co może wskazywać, że czekał na zrobienie mu zdjęcia.

To nie pierwsza ciekawa obserwacja w serwisie Street View. Wcześniej sławę zdobyła m.in. gonitwa nurków na ulicy w Norwegii, czy sikających mężczyzn w różnych miejscach publicznych. Google zapewnia pełną anonimowość poprzez zamazywanie twarz znajdujących się na zdjęciach.

Źródła:
BBC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.