Facebook Google+ Twitter

Człuchów. Straż gminna otrzymała paczkę z wąglikiem? Sanepid bada

Dzisiaj do straży gminnej w Człuchowie przysłano paczkę, zawierającą biały proszek. Pracownik, który otworzył przesyłkę zemdlał, a dwie inne osoby źle się poczuły. Sanepid sprawdza, czy był to wąglik.

Jak informuje serwis Głosu Pomorza Straż Gminna w Człuchowie otrzymała dzisiaj rano paczkę. Przesyłkę otworzył jeden z pracowników, z paczki wysypał się biały proszek, który spowodował, że mężczyzna zemdlał. Dwie inne pracownice, które miały kontakt z substancją, źle się poczuły. Strażniczki gminne dostały wysypkę. W sumie cztery osoby zostały poszkodowane, poddano ich kwarantannie.

Do komendy straży gminnej została wezwana chemiczna straż pożarna, aby zabezpieczyć niebezpieczną substancję. Strażacy w specjalnych kombinezonach weszli do pomieszczenia, gdzie znajdował się biały trujący proszek. Paczkę zabezpieczono i przesłano do badań do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Sanepid sprawdza substancję pod kątem wąglika, substancji silnie trującej.

Starosta człuchowski Aleksander Gappa, gdy dowiedział się o zaistniałem sytuacji zarządził spotkanie powiatowego sztabu antykryzysowego.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.