Facebook Google+ Twitter

Czołgami ścigać się nie będą

W najbliższą niedzielę, 8 listopada, do sportowej rywalizacji po raz kolejny przystąpią kierowcy walczący o Samochodowe Mistrzostwo Torunia.

Na toruńskich oesach można spotkać rajdowe legendy, np.: toyotę celica gt-four. / Fot. Michał JasińskiBędzie to trzecia tegoroczna runda SMT "Mini-Max". Impreza pod nazwą "Seban Cup 09" odbędzie się na toruńskim Torze "Poligon" przy ul. Andersa. Wbrew nazwie toru, próżno tam będzie szukać czołgów czy haubic samobieżnych.

- Z drugiej strony porównanie vana Forda Galaxy z przygotowaną do rallycrossu przeszło 500-konną Toyotą Corollą WRC, to w zasadzie jak zestawienie czołgu z wyścigówką. A takie auta w poprzednich rundach startowały - mówią działacze Automobilklubu Toruńskiego, organizatora imprezy. - Pojawią się zarówno "cywilne" samochody, które na co dzień wożą swoich właścicieli po ulicach, jak i te fachowo przygotowane do sportu - solidnie odciążone, z porządnie wzmocnionymi silnikami, przebudowanymi układami wydechowymi i zawieszeniami.

Cykl Samochodowych Mistrzostw Torunia "Mini-Max", obejmujący cztery imprezy w roku, to dla amatorów ścigania się, jedna z niewielu okazji do zmierzenia się z licencjonowanym zawodnikami. Na starcie coraz chętniej meldują się też panie. Wśród zawodników pojawiają się również niepełnosprawni kierowcy. W poprzedniej rundzie rywalizowali między innymi kierowcy bez nóg, a nawet bez rąk! Przygotowano dla nich dodatkowo odrębną klasyfikację z pucharami i nagrodami. Co powoduje, że właściciele tak różnych aut, posiadający tak różny poziom doświadczenia i umiejętności stają obok siebie na torze?

- Głównym celem tych imprez jest podnoszenie bezpieczeństwa na drogach, poprzez doskonalenie umiejętności prowadzenia samochodu w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych - podkreśla Jan Balcerak, dyrektor imprezy. - Są tu tacy, którzy tą rywalizację traktują bardzo poważnie. Dla wielu to jednak doskonała okazja do sprawdzenia własnych umiejętności. Oni często rywalizują sami ze sobą, z własnymi słabościami. Ludzie uczą się tu wielu odruchów przydatnych za kierownicą w ekstremalnych sytuacjach drogowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.